Kes katab kulud, kui sõidad ilmaolude tõttu teelt välja?

Kord sulatab, kord külmetab ja teed kattuvad libeda jääkihiga – praegusel aastaajal muutuvad ilmastikuolud kiirelt ning see teeb elu raskemaks ka autojuhtidel.Foto: Shutterstock

Kord sulatab, kord külmetab ja teed kattuvad libeda jääkihiga – praegusel aastaajal muutuvad ilmastikuolud kiirelt ning see teeb elu raskemaks ka autojuhtidel. Aga kes peaks vastutama siis, kui ilmaolude tõttu teelt välja sõidad? Kas tee eest vastutaja või kindlustusfirma?

Juhul, kui tekitad avarii ilmaolude tõttu, hüvitab teisele osapoolele kulud liikluskindlustus. Õnnetuse põhjustajal aitab remondikulusid katta kaskokindlustus. Viimane on abiks ka siis, kui sõidad libeduse tõttu teelt välja ning oled õnnetuses ainus osapool. 

Kas vastutusele saab võtta ka tee omaniku?

Siinkohal võib tekkida küsimus – kas vastutama peaks ka tee omanik? Kui tahta küsida hüvitist tee omanikult, siis peab ikkagi arvestama, et võid jääda selles vaidluses kaotajaks. Praegusel aastaajal tuleb valida sõidukiirus vastavalt teeoludele ja ilmastikutingimustele ning kindlasti tuleb arvestada libedusega ehk valida aeglasem sõidukiirus. 

Siinkohal on ka erandeid – näiteks kui paksu lumekihi alla on peitu jäänud löökaugud, mis sinu sõiduki lõhuvad. Sellise õnnetuse korral tuleks helistada politseisse, juhtum registreerida ja sündmuspaigast fotod teha. Siis saab nõuda vastutust ja remondikulude katmist ka tee omanikult. 

Kaskokindlustuse olemasolul saad avarii korral helistada ka Ifi tasuta autoabile, mis sõiduki otse remonditöökotta toimetab ja ka reisijad Eesti piires sihtpunkti viib. Abi saamiseks tuleb helistada numbril 777 1211. 

Kui sa ei ole päris kindel, milline pakett oma auto kaitsmiseks valida, saad tutvuda If Kindlustuse kaskopakettidega või otse siit oma sõidukile hinda arvutada

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.