If Kindlustuse blogi

Kes maksab asendusauto rendikulu remondi ajal?

Juhtub avarii, mis vajab suisa politsei poolset menetlemist. Kannatada saanud auto vajab remontimist, ent sellegipoolest läheb mõnda liiklusvahendit igapäevasteks tegevusteks vaja.

Kui politsei alles olukorraga tegeleb, siis kas saab võtta rendiauto ning sinna kulunud raha pärast tagasi küsida, kui juhtumi selginedes antakse teada, et mina ise polnud süüdi?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul liikluskindlustuse alt seda raha tagasi ei saa. Sellistes olukordades on abiks kaskokindlustuse olemasolu koos asendussõiduki kasutamise võimalusega.

Olukordades, kus liikluskindlustuse alt kahju hüvitamise otsustamine võtab aega, on mõistlik sõiduk remontida kaskoga. Remondi ajal on võimalik kasutada asendussõidukit. Kui hiljem selgub, et õnnetuse põhjustas teine osapool, siis hüvitatakse kahjud teise osapoole liikluskindlustuse poolt tagantjärele.

„Kaskokindlustuse olemasolu koos asendussõiduki kasutamise võimalusega on kindlasti mõistlik. See tagab selle, et õnnetuse korral on inimese tavapärane elurütm võimalikult vähe häiritud.

Samuti võib juhtuda, et õnnetus on siiski enda põhjustatud. Sellisel juhul hüvitab kaskokindlustus enda autole tekkinud kahju, kasko puudumisel jääb see aga inimese enda kanda.“ lisab Kruus.

Asendusauto on olemas If Kindlustuse kolmes laiema kaitsega kaskokindlustuse paketis. Täpsemalt saab valikute ja võimalustega tutvuda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.