If Kindlustuse blogi

Kes vastutab, kui keegi su tänaval seisvat autot kahjustab?

Kui keegi on parkimisplatsil või tänava ääres su autot kahjustanud, siis on süüdlase tabamisel suureks abiliseks valvekaamerate ja tunnistajate olemasolu.Foto: Shutterstock

Pargid oma auto küll piisavalt valgesse kohta, kuid hommikul välja minnes avastad, et keegi on su autot kahjustanud. Kes sellisel korral auto remondi eest tasub?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on olukord lihtne siis, kui sul on olemas kaskokindlustus, kes tekkinud kahjud korvab. “Keerulisemaks läheb olukord siis, kui autol on ainult kohustuslik liikluskindlustus, kuna sellistel puhkudel liikluskindlustus aidata ei saa,” räägib Kruus.

Kui keegi on parkimisplatsil või tänava ääres su autot kahjustanud, siis on süüdlase tabamisel suureks abiliseks valvekaamerate ja tunnistajate olemasolu. Siis võib juhtuda, et sind päästab kahjude tasumisest ka see, kui sul ei ole kaskokindlustust. Samas ei lahene näiteks puruks tehtud küljepeegliga või kriimustatud autoga olukorrad paraku iga kord nii lihtsalt ja süüdlast ei pruugita tabada.

Kõige mõistlikum on siiski omada kaskokindlustust, mis selliste murede korral autoomanikule abikäe ulatab ning tekkinud mured lahendab ilma, et omaniku rahakott tühjaks saaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.