If Kindlustuse blogi

Kes vastutab, kui libised tagumisele autole otsa?

Talvised ilmaolud toovad endaga kaasa peale libeduse ka halvema nähtavuse, mistõttu tuleks nii linnas kui maanteel hoida teiste sõidukitega mõistlikku pikivahet. Siiski võib juhtuda, et libedus ka talverehvidest võitu saab ning teist autot kogemata kahjustad. Foto: Shutterstock.

Pluss- ja miinuskraadide vaheldumine muudab teed ohtlikult libedaks ning kuigi Eesti talve puhul on see juba normaalsus, siis on õnnetused siiski kerged juhtuma. Kes vastutab aga olukorras, kus vajud kallakul kehvade teeolude tõttu tagapool seisvale autole otsa?

Talvised ilmaolud toovad endaga kaasa peale libeduse ka halvema nähtavuse, mistõttu tuleks nii linnas kui maanteel hoida teiste sõidukitega mõistlikku pikivahet. Siiski võib juhtuda, et libedus ka talverehvidest võitu saab ning teist autot kogemata kahjustad. 

Siin tuleb sulle appi liikluskindlustus, kes teisele osapoolele tehtud kahjud hüvitab. Kui midagi juhtub, ei pea sa ise pärast õnnetust vastaspoolega maid jagama – suhtluse võtab üle If Kindlustus.

Ifi liikluskindlustusega kehtib sulle tasuta pukseerimisteenus ning avariis osalenud sõiduk toimetatakse lähimasse remonditöökohta.

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik auto- ja sõidukikindlustus, millega hüvitatakse sinu sõidukiga teistele põhjustatud kahjud. Kindlustus kehtib tavaliseks liikluseks kasutatavatel teedel, hoovidel või parklates. 

If Kindlustuse liikluskindlustuse korral saadetakse sulle meeldetuletus, kui kindlustus lõppema hakkab. Nii saad olla kindel, et kindlustuseta kunagi liiklusesse ei suundu. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.