Kindlustusselts: millised on elektritõukerataste kindlustusjuhtumid?

Foto:Shutterstock.

Elektritõukerattad on väga moodne nähtus ning tänu oma saavutatavale kiirusele ning vähesele kaitsele õnnetuste eest, on ka riskid nendega sõitmisel suuremad. Milline on aga statistika elektritõukeratastega juhtunud õnnetustest?

If Kindlustuse andmetel on kaskokindlustusega seotud avariisi esialgu veel vähe, aastas keskeltläbi 1-2 ning need hõlmavad tavalised pargitud sõidukite kriimustamist.

Hüvitiste summad on sealjuures ulatunud kuni 1000 euroni. Eeldatavasti võivad väiksemad kahjud jääda registreerimata, kui mõlk või kriimustus võib jääda alla kasko omavasutuse ja saadakse autoomanikuga kokkuleppele.

Liikluskindlustuse vaates on toimunud aga kolm õnnetust ning seda enamasti auto ja tõukeratta kokkupõrkel. Tavaliselt juhtuvad õnnetused mõistagi linnakeskkondades, kus elektritõukse liigub kõige rohkem.

Ravikulud on peamine makstud hüvitis ning seda summades kuni 2000 eurot. Ühel korral on olnud põhjustaks auto ning teisel mootorratas. Esineb ka väiksemaid kukkumisi ning “pisiavariisi”, ent neid registreeritud pole.

Seega tasub elektritõukerattaga sõites meeles pidada, et kihutada ei tohi ning seaduse silmis on tõukerattur nagu jalakäija.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.