If Kindlustuse blogi

Kindlustusselts: mis on mootorratta avariijuhtumi juures kõige kulukam?

Foto:Shutterstock.

On siililegi selge, et mootorrattaga sõitmine tähendab suuremat riski õnnetusse sattuda. Kui suureks aga võivad osutuda mootorrattavariiga seotud kahjud?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul lõpevad suurimad mootorrattaga juhtunud õnnetused reeglina ratta mahakandmisega. See võib väga kalliks maksma minna, aga sellest veelgi kulukamad on isikukahjud.

Näiteks autode puhul moodustuvad isiku- ja tervisekahjud alla 10% liiklusõnnetuse kahjudest, ent mootorrataste puhul on 80% kõikidest liikluskahjude kuludest seotud ravikulude ja muude isikule makstavate hüvitistega.

Seepärast tasub silmas pidada, et liikluskindlustus ning kaskokindlustus on mootorrataste puhul äärmiselt suure tähtsusega. Kui näiteks kaassõitja saab vigastada, võivad raviarved üsna kergelt tõusta kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Need kahjud korvab liikluskindlustus.

If Kindlustuses saab kindlustada kuni 20 aasta vanuseid mootorrattaid ning kaitse kehtib kõikjal Euroopas, kui välja arvata Ukraina, Valgevene ja Venemaa.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.