Kindlustusselts selgitab: miks tuleb parklas teiste autode suhtes eriti tähelepanelik olla?

Foto: Scanpix/Mailiis Ollino.

Üheks levinumaiks kindlustusjuhtumite toimumispaigaks on kõiksugu parklad ja parkimismajad. Parklajuhtumite juures on sagedane see, et esialgsest juhtumist teatab vaid üks osapool, kuna teine osapool on tahtmata või tahtlikult sündmuskohalt lahkunud.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on väga oluline, et ka väikese kriimu korral süüdlane sündmuskohalt ei lahkuks. “Kui juhtub, et õnnetul kombel kasvõi ust avades kõrvalseisvat autot mõlgid, ei tohi kindlasti kergekäeliselt lahkuda, lootes, et sellega asi laheneb,” sõnas ta. Kui teist osapoolt pole parasjagu kohal ning süüdlane sündmuskohalt lahkub, võib tagajärg olla palju tõsisem kui lihtsalt juhtumist teatamine.

“Parklakahjud ja sealjuures autouksega teise sõiduki mõlkimine hüvitatakse liikluskindlustuse alt,” selgitas Veilberg. See tähendab, et kahju korral ei pea süüdlane midagi oma taskust maksma ning halvimal juhul tõuseb kahju tõttu veidi tema kindlustuse kindlustusmakse. Kui aga sündmuskohalt lahkuda ja loota, et sedasi asi selja taha jääb, võib järgmisel hetkel tulla kõne juba politseilt.

Veilbergi sõnul on kindlustusseltsi jaoks on väga tavaline olukord, kus mõlgitud uksega sõiduki omanik pöördub oma kindlustusseltsi poole ja tunnistajate, politsei ning parklakaamerate abil selgitatakse süüdlane välja.

Sel juhul võib tagajärjeks olla juba remondi eest oma taskust kinni maksmine ning trahv politseilt nii õnnetuse põhjustamise kui ka sündmuskohalt lahkumise eest. Jah, vahel ei pruugi autojuht isegi märgata, et kõrvalseisvale autole sai väike mõlk tehtud, aga kaamerate abil on enamasti võimalik süüdlane välja selgitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.