If Kindlustuse blogi

Kindlustusselts selgitab: mis juhtub, kui tehakse avarii autoga, mida pole korrapäraselt hooldatud?

Foto: Shutterstock.

Liiklusõnnetusi juhtub paraku iga päev ning nende põhjused sageli väga erinevad. Mis saab aga siis, kui avarii juhtub sellepärast, kuna ühe osapoole auto ei olnud korrapäraselt hooldatud – kas kaskokindlustus hüvitab?

Auto omamisega kaasneb mõistagi kohustus ka seda regulaarselt hooldada. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et üldjuhul ei mängi autode hooldus kahjude hüvitamisprotsessis rolli, ent siiski leidub ka paar erandit. 

“Autode hooldus mängib rolli siis, kui see on otseselt seotud selle õnnetusega. Näiteks, kui sõidukil on all väga vanad ning kulunud rehvid, mis ei vasta nõuetele ja millega ei tohiks liigelda – mõnikord on just nimelt see õnnetuse põhjuseks,“ selgitab Kruus. 

“See tähendab, et kui on olemas põhjuslik seos õnnetuse ja antud rehvide vahel, siis on kindlustusseltsil võimalus vähendada kindlustushüvitise suurust,” lisab Ifi sõidukikahjude grupijuht.

Sama põhimõte kehtib ka veel piduritega: kui autoomanik pole pidureid õigel ajal välja vahetanud ja tehakse kindlaks, et õnnetus juhtus just sel põhjusel, ei pruugita hüvitist täies ulatuses maksta.

Samas toob Kruus välja, et näiteks õigeaegselt tegemata jäänud õlivahetuse puhul puudub põhjuslik seos õnnetuse ja hoolduse vahel ning kindlustusselts korvab kahjud tavapärasel moel. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.