If Kindlustuse blogi

Kindlustusselts tuletab meelde: mopeed vajab samuti liikluskindlustust

Foto: Shutterstock.

Kevade saabumine toob tänavatele hulga kaherattalisi ja on selge, et nendega sõitmine on oluliselt ohtlikum. Kuna hooajasõidukeid ei kasutata aastaringselt, siis sageli tehakse neile ka liikluskindlustus lühemaks perioodiks. 

If Kindlustus tuletab kõikidele kaherattaliste mootorsõidukite omanikele meelde, et ka mopeedidele ja mootorratastele tuleb sõlmida liikluskindlustus.

Ilma kindlustuseta sõit võib lõppeda halvasti

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul ilmub iga kevad liiklusesse hulga mopeede ja mootorrattaid, millel pole ühel või teisel põhjusel sõlmitud liikluskindlustust

Statistika kohaselt sõidavad liikluskindlustuseta ringi eelkõige mopeedid, mille juhid on peamiselt nooremad ja kes võib-olla ei ole teadlikud sellest, et ka mopeedile peab tegema kindlustuse. Veilberg paneb lastevanematele südamele, et nad teeks esmalt kindlaks, kas mopeedil on kehtiv liikluskindlustus, enne kui võsukese kaherattalise selga lubavad. 

Liikluskindlustuseta sõitmise tagajärjed võivad olla karmid. Veilberg toob välja, et kui kindlustamata mopeedil on peal kaasreisija, siis õnnetuse korral peab kõik tema ravikulud tasuma mopeedi omanik. “Kahjud võivad ulatuda kümnetesse kuni isegi sadadesse tuhandetesse eurodesse,” rõhutas Veilberg. 

Kõige lihtsam viis liikluskindlustuse kontrollimiseks on seda teha Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehel. Kindlustuse hinda saab lihtsa vaevaga arvutada siin.

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.