If Kindlustuse blogi

Kiri kojamehe vahel võib jama kaela tuua: mida teha, kui sõitsid otsa pargitud autole?

Kõige olulisem on tegelikult see, mida MITTE teha ja selleks on muidugi sündmuskohalt lahkumine lootuses, et keegi midagi ei näinud.

Kui su autol on kehtiv liikluskindlustus, siis korvab teisele autole tekitatud kahju kindlustusselts. Seega pole juhtunu varjamisel ka mingit majanduslikku põhjendust. Jah, õnnetuse põhjustamine võib hiljem tõsta sinu liikluskindlustuse hinda, aga kui tegu on ühekordse juhtumiga, siis see tõus ei ole kindlasti märkimisväärne.

Omaniku leidmiseks kasutage politsei abi

Kui kahju saanud auto asub kohas, kus omanik võiks olla lihtsasti leitav, tasuks seda üritada. Näiteks eramajade piirkonnas või mõne kontorihoone ees. See kiirendab tunduvalt edasisi protsesse ja hoiab kokku ka politsei aega.

Juhul kui omanikku ei õnnestu leida, tuleks kindlasti helistada politseisse ja juhtunust teada anda. Politsei saab ise omanikuga ühendust võtta ja teda informeerida.

Kui ka politsei kohe kannatanut kätte ei saa, on info igal juhul salvestatud ja hiljem ei teki täiendavaid sekeldusi.

Kiri kojamehe vahel on vale lahendus

Paljud kasutavad varianti, et jätavad kannatanud auto kojameeste vahele teate ja enda kontaktandmed. See näitab küll head tahet, aga võib tuua ootamatuid tagasilööke. Näiteks ei tarvitse auto omanik mitu päeva auto juurde tulla ning kiri võib tuulega ära lennata. Samuti võib hakata näiteks sadama, mistõttu võib teade muutuda loetamatuks ning keegi mööduja võib selle näiteks kaasa võtta.

Sellisel juhul võib õnnetuse põhjustaja saada sündmuskohalt lahkumise süüdistuse ning teda võib oodata politsei poolt trahv ja lisaks küsib kindlustus põhjustajalt tagasi ka kannatanu sõiduki remondikulud.

Seega kindlasti võtke sellisel juhul ühendust esmalt politseiga ning seejärel tuleb juhtumist teavitada ka oma kindlustusandjat. Lisaks võiksite üles pildistada ka kogu situatsiooni ning mõlemal sõiduki kahjustused, seda kõike eesmärgiga, et kannatanu kahjud saaksid võimalikult kiiresti ja ilma liigsete probleemideta hüvitatud.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.