Kohv läks autos ümber, koer näris istmed katki: kasko hüvitab … või ei? 

Iga kahju puhul on oluline analüüsida, kas see oli ettenägematu või mitte – nii ka interjööri puhulFoto: Shutterstock

“Pole hullu, kasko maksab kinni,” on lause, mis pole võõras vahest ühelegi autoomanikule. Kui palju on aga kaskost abi auto salongi kahjude puhul? Kas kasko hüvitab keemilise puhastuse ja koera poolt näritud autoistmed? 

Kindlustusjuhtum on ootamatu ja ettenägematu

Iga kahju puhul on oluline analüüsida, kas see oli ettenägematu või mitte – nii ka interjööri puhul. Paar näidet kahjudest, mida kasko ei hüvita: 

  • Koer jäi üksi autosse ja näris autoistmetesse augud. Tegemist ei ole kindlustusjuhtumiga. Antud olukorra ärahoidmiseks tuleb koera hoida turvapuuris.
  • Teen autole ise keemilist puhastust ja kuivatamisel kasutan puhurit. Avastan, et puhur on istmele augu põletanud. Tegemist ei ole ettenägematu juhtumiga. Sellise olukorra vältimiseks võiks sõiduki viia professionaalsesse autopesulasse. 

Näited, mida kaskokindlustus hüvitab: 

  • Lukustatud garaažist varastati hooajavälised rehvid/veljed. Tegemist on kindlustusjuhtumiga, mille korral hüvitatakse kuni 5000 euro suurune kahju.
  • Varguse korral hüvitatakse kuni 1000 euro väärtuses esemeid. Hüvitatakse aga ainult sellisel juhul, kui esemed varastati lukustatud sõidukist. 

On ka piiripealseid juhtumeid

“Hüvitamisega seonduv ei ole alati must-valge, vaid sõltub asjaoludest,” räägib If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja. “Leidub ka piiripealseid juhtumeid.”

Piiroja toob näite: LCD-ekraani puhastatakse vale tootega, mille tagajärjel see enam ei tööta. Tegemist on piiripealse juhtumiga, sest puhastamisel tuleks kasutada õigeid tooteid kindlates kogustes. Sellises olukorras võetakse arvesse erinevaid nüansse ja vastavalt sellele tehakse otsus. 

Tihti maksab kahju likvideerimine vähem kui omavastutus

Kohvitops läks autos ümber või lapsed määrisid istmed ära? Tegemist ei ole kaskojuhtumiga. Piiroja toob välja, et isegi kui kasko sellistes olukordades aitaks, ei oleks see mõttekas – sellised kahjud jäävad alla omavastutuse. 

Hoia oma sõidukit – tea, et kohvi joomine või toidu söömine, koerad või kassid salongis võivad määrida su auto. Kui aga juhtub mõni tõsisem õnnetus, on abi kaskokindlustusest. 

Rohkem infot kaskokindlustuse kohta leiab siit. Nõu saab küsida ka Ifi infotelefonil 777 1211.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.