If Kindlustuse blogi

Kolm viisi, kuidas vähendada tõenäosust, et põhjustad kindlustusjuhtumi

Foto:Shutterstock.

Keegi ei saa tegelikult sajaprotsendiliselt kinnitada, et sa hommikul rahumeelselt tööle sõites liiklusõnnetusse ei satu. Küll aga leidub viise neid riske oluliselt vähendada.

If Kindlustus toob välja kolm pidepunkti, millest juhindudes vältimatu juhtumi tõenäosust vähendada.

Varu aega. Hiljaks jäämise oht on asi, mis paneb tahes tahtmata inimesi kiirustama (või mõnda ka kiirust ületama) ning rapsima. Nii kipuvad sisse tulema kõiksugused vead ning suureneb tähelepanematus, ka autojuhtimisel.

Seetõttu on tark oma tegevused planeerida nii, et sihtpunkti jõutakse rahulikult või siis teise variandina — pigem hilineda teadlikult kui tekitada ohtlikke olukordi.

Mõtle liikluses ette. Ka kogenud juhid ütlevad, et liikluses ei saa ennast mitte kunagi tunda kindlalt ja ohutult.

Tähelepanelikkus ja võimekus näha teiste liiklejate käitumist ja olukordi ette on olulise tähtsusega, sest see võib päästa nii sinu enda kui lähedaste elu. Sõita tuleb vastavalt ilmastikuoludele, hoida pikivahet ning jälgida, et sõiduk oleks tehniliselt korrektses seisukorras.

Ära tegele kõrvaliste asjadega. Viimane punkt on loomulikult iseenesestmõistetav ning puudutab esmajoones mobiiltelefoni kasutamist roolis. Vaid mõneks hetkeks pilgu ekraanile heites on auto tavalisel linnakiirusel läbinud mitukümmend meetrit sisuliselt pimesi.

Võib tunduda, et tegemist on kiire ja süütu tähelepanu hajumisega, kuid see võib osutuda määravaks, mille tulemusena on ohule reageerimise aeg oluliselt väiksem või üldse puudub.

If Kindlustus viis läbi uuringu, milles vaadeldi, kui paljud inimesed Eestis kasutavad sõidukit juhtides mobiiltelefoni. Uuringu tulemustega saab tutvuda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.