Kontrolli, kas sinu lähedased teavad, mida liiklusõnnetuse korral teha ei tohi?

Foto: Shutterstock.

Liiklus on üks paras džungel ja hoolimata enamike püüdlustest, üritatakse seal ka aeg-ajalt džungliseadusi rakendada. Sellisel juhul jääb tavaliselt kaotajaks nõrgem või vähemalt rahumeelsem pool, näiteks vanurid või noored juhid.

Kui juhtub avarii ja on kannatanuid, siis tuleb nagunii politsei sündmuspaigale kutsuda. Politseinikud aitavad sündmust korrektselt fikseerida aga all toodud jutt on oluline ka siis.

Lihtsamate plekimõlkimiste puhul politseid ei kutsuta ja just selles olukorras on ülimalt oluline, et teie lähedased teaks, kuidas käituda. Suur roll on väga konkreetsetel tegevustel ja juhenditel.

  1. Printige KOHE esimesel võimalusel välja liiklusõnnetusest teatamise blankett, mis võiks alati olla olemas igas autos. Selle saab välja printida SIIT või kui seda võimalust ei ole, siis selle saab ka If Kindlustuse büroodest. Parim lahendus on alati avarii järgselt olukord õigesti fikseerida. Antud blankett võimaldab kõik asjaolud täpselt üles märkida, et hiljem oleks vähem segadust.
  2. Autot ei tohi liigutada enne, kui olukord on fikseeritud! Tihti võib tegelik süüdlane hakata peale käima, et ajame autod eest ära ja siis arutame edasi. See tähendab, et tegelikku olukorda fikseerida pole võimalik ja seetõttu võib hiljem kahjude hüvitamine keeruliseks osutuda.
  3. Õpetage oma lähedastele, et kuidas teha telefoniga pilti. Isegi kõige lihtsamatel nuputelefonidel on pildistamise funktsioon, mis siis, et kehva kvaliteediga. Lihtsalt öelge, et tehku võimalikult palju pilte kogu olukorrast ja autode asendist. Ärgu muretsegu, et kuidas need pildid telefonist kätte saab ja mis edasi teha nendega. Peaasi, et pildid oleks tehtud ENNE autode liigutamist.
  4. Kui teie lähedane vähegi kahtleb selles, kes oli süüdi ning teine osapool end samuti süüdi ei tunnista, siis on mõistlik kutsuda kohale politsei või vähemalt helistada mõnele tuttavale ja küsida, mida teha. Hea veenmisjõuga või lausa agressiivne teine pool võib ka oma süü korral proovida olukorda enda kasuks pöörata ning õnnetuse järgses segaduses ja šokis on seda väga kerge teha.
  5. Kindlasti ei tohi ühelegi asjale alla kirjutada, kus on kirjas, et võtate süü enda peale. Isegi kui hiljem on ilmselge, et süüdi oli teine pool, siis allkiri võib olla tugev argument tema poolt.

Kõige olulisem ongi selgitada, et õnnetuse korral tuleb jääda rahulikuks. Eriti juhul, kui pole inimkannatanuid, sest siis tegelikult midagi hullu ei ole juhtunud.  Olukord on vaja kindlasti fikseerida nii paberil kui piltide abil. Vajadusel võib kasvõi mõne pealtnägija appi kutsuda ning lisaks tuleks üles kirjutada ka pealtnägijate kontaktid.

Kahjuks on väga palju selliseid inimesi, kelle jaoks ei ole probleem veenda poeparklas inimest, et tal on vaja mitmesajaeuroseid kööginõusid või telefoni teel petta tuhandeid eurosid investeerima.

Liiklusõnnetuse korral on selliseid inimesi veelgi rohkem, kes püüavad oma auto remontimisest pääseda, süüd teise kaela veeretades. Seepärast ongi oluline, et su lähedased seda teaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.