If Kindlustuse blogi

Kui juhtus liiklusõnnetus: kas olulisem on üles pildistada õnnetuspaik või auto?

Kas tähtsam on üles pildistada õnnetuspaik või auto?Shutterstock

Õnnetus ei hüüa tulles – see kehtib ka ootamatute liiklusõnnetuste, sealhulgas mõlkimiste või riivamiste puhul. Kaskokindlustuse korral vajab iga selline juhtum jäädvustamist. Uurisime If Kindlustusest, kumb on tähtsam, kas õnnetuspaiga või auto pildistamine?

Kontekst on oluline

Toimunud õnnetuse või autole tehtud kahju jäädvustamiseks tuleb pildistamiseks valida nurk, kus ennekõike oleks näha laiem liiklusolukord. See tähendab, et fotodelt peab kajastuma muuhulgas näiteks see, kuidas autod paiknesid ning kus õnnetus toimus.

Seega on kõige tähtsam, et fotod annaksid edasi õnnetusjuhtumi konteksti. Seetõttu võiksid sündmuskohta pildistada erinevatest asenditest ja nurkadest. Mida selgemalt õnnetusolukord fotodel kajastub, seda parem.

Autode detailsed kahjustused pildistatakse töökojas

Kui auto on saanud kriimustada või avastad sellelt mõlgi, võib sageli valmistada raskusi õige nurga leidmine, et tehtud kahju foto peal piisavalt selgelt kajastuks. Ehkki võid kahjustada saanud kohti küll üles pildistada, ei pea sellepärast siiski üleliia pead murdma.

Nimelt tuvastatakse ja pildistatakse autode detailsed kahjustused niikuinii vastavas töökojas. Sellegipoolest tasub ka kohapeal mõni foto teha, ent detailsete jäädvustuste pärast pole vaja muretseda.

Seega tasub pildistamisel ennekõike keskenduda liiklusolukorra jäädvustamisele, mitte auto kriimule või mõlgile – esimest võib hiljem olla keeruline tuvastada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.