If Kindlustuse blogi

Kui kaua on autoomanikul aega, et teavitada kindlustusseltsi kaskojuhtumist?

Foto: Shutterstock.

Autoga võib juhtuda suuremaid ja väiksemaid õnnetusi, mille käigus tasub kindlustusseltsiga ühendust võtta. Kui avastad autol kahjustuse, mis võiks kaskokindlustuse kaitse alla minna, siis kui kaua on sul aega, et kindlustusseltsi juhtunust teavitada?

Teata esimesel võimalusel

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et kindlustusseltsi tuleks teavitada siiski esimesel võimalusel. “Kindlustusel on siis kergem aru saada, kuidas ja missugune õnnetus on juhtunud,” selgitab Kruus. Tema sõnul saab juhtumist teavitada mugavalt ja kiiresti näiteks Ifi kodulehel. Samuti, mida varem juhtunust teada anda, seda varem saab ka auto korda.

“Vahel tõesti inimene ei märka näiteks mõnda kriimustust, siis on loomulik, et teavitatakse kindlustust alles mõni kuu pärast reaalselt õnnetust,” selgitab Kruus olukordi, millal teavitamine võib jääda hilisemaks. 

Kruusi sõnul võib teavitamisega viivitades tekkida olukord, kus on raske aru saada, millal kahju on tekkinud. “Kui selleks ajaks peaks veel poliis lõppenud olema, siis võib olla keeruline tõendada, et õnnetus juhtus poliisi kehtivuse ajal,” lisab ta. 

“Kui inimene ei tea, kas juhtunud kahju võiks olla kindlustuse poolt hüvitatav, siis on mõistlik kindlustust ikkagi teavitada,” selgitab Ifi sõidukikahjude grupijuht. Tema sõnade kohaselt selgub just kahjukäsitluse käigus, kas kindlustus saab siin aidata või mitte.

Kuna õnnetus võib tabada autorooli igaüht, siis uuri kindlasti lähemalt, millise kahjude eest on võimalik enda sõidukit kaitsta kaskokindlustusega.

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.