If Kindlustuse blogi

Kui kaua võtab aega keskmise kindlustusjuhtumi käsitlemine?

Liiklusõnnetusi juhtub pidevalt, olgu selleks parklast välja tagurdades kõrval oleva auto kriimustamine või tõsisem ja rohkem ulatuslikum kokkupõrge.

Peale õnnetust tuleb aga esitada kahjuteade, mida hakkab käsitlema kindlustusselts. Kõige mugavamalt saab seda teha Ifi kodulehel www.if.ee ja veelgi mugavamalt Ifi poliisi omades Ifi e-büroos.

Kuid kui kaua kestab keskmiselt ühe tavalise kindlustusjuhtumi käsitlemine?

Kaks peamist tegurit

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruusi sõnul tuleb siinkohal jälgida kahte asja – kui kiiresti suudetakse juhtum lahendada ning kui kaua läheb aega auto remondiga. 

Kruusi sõnul käib juhtumite lahenduste otsuste tegemine neil üldiselt kiiresti. “Tänasel päeval on ligi 70% kõikidest sõidukikahjude kahjudest saanud lahendi kuni 7 päeva jooksul.

Kindlustusjuhtumi käsitlemises on järjekorras teine protsessi osa sõiduki taastamine. Peamiselt sõltub selle kestvus remonditöökodade järjekordadest ning mõnikord ka varuosade tarneaegadest. 

Enamike õnnetuste puhul saavad autod üldiselt probleemitult edasi liigelda, näiteks kriimustused sõiduki kerel ei takista otseselt sõitmist. Siiski peab veenduma, et auto on liikluskõlbulik ning purunenud ei oleks tähtsad osad, nagu näiteks sõiduki tuled või lahtisena ripakil muud osad (nt stange).

Igal juhul on vajalike sõitude tegemiseks ja muretuks asjaajamiseks mõistlik endale võtta selline kaskokindlustuse pakett, mis võimaldab ka vajadusel asendusauto kasutamist. 

Kui vaadata keskmist remonditöökodade poolt antud asendusauto kasutamise perioodi, siis tavaline sõiduki taastamisele kuluv aeg on 6-7 päeva. 

Alati peab arvestama ka sellega, et otsuse ja remonditööde alustamise vahele jääb vahemik, kus Ifi partner tellib varuosad ja planeerib tööks sobiva aja, milleks on keskmiselt paar päeva kuni poolteist nädalat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.