If Kindlustuse blogi

Kui kiiresti tuleb kindlustusseltsi teavitada, kui on toimunud kaskojuhtum?

Kindlustusseltsi tasub õnnetusjuhtumist teavitada esimesel võimalusel.Foto: Shutterstock

Sõidukiga võib juhtuda suuremaid ja väiksemaid õnnetusi, millest igaühega mõtled, et kohe ehk ei peagi kindlustusseltsi poolde pöörduma? Kui kaua võib üldse kaskojuhtumi puhul teavitamisega venitada?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tasub kindlustusseltsi teavitada kohe esimesel võimalusel. Sellisel juhul on kindlustusseltsil kergem aru saada, kuidas ja missugune õnnetus juhtunud on. “On võimalus, et kindlustusselts soovib täpsustada juhtumi asjaolusid ja hiljem on juba märksa keerulisem kõiki detaile tagantjärgi tuvastada,” selgitab Kruus.

Muidugi võib tekkida kriimustusi või muid juhtumeid, mida inimene kohe ei märkagi, kuid ka siis tasub esimesel võimalusel, kui kaskojuhtum on avastatud, sellest kindlustusseltsile teada anda. 

Kindlustusseltsi tasub ka siis õnnetusest teavitada, kui ei ole päris kindel, kas kahju üldse hüvitatav on. Sageli selgubki just kahjukäsitluse käigus, kas kindlustus saab oma abikäe ulatada või mitte. Juhtumist saab teavitada mugavalt Ifi kodulehekülje kaudu.

Kuna õnnetus võib tabada autorooli igaüht, siis uuri kindlasti lähemalt, millise kahjude eest on võimalik enda sõidukit kaitsta kaskokindlustusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.