If Kindlustuse blogi

Kui palju kindlustatakse Eestis aastas Ferrarisid, Lamborghinisid ja muid kalleid autosid?

Uhkeid sportautosid liigub Eesti teedel omajagu.Foto: Glebiy/Shutterstock

Tõsi, talviselt sopastel ja jääst konarlikel teedel uhkeid Ferrarisid eriti silma ei hakka, kuid ära lase ennast sellest petta. If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul kindlustatakse Eestis aastas kümneid luksusautosid.

“Kallimate autode kindlustamine on Eestis küllaltki tavapärane,” räägib Piiroja. “If Kindlustus kindlustab aastas ligi 20 Bentleyt, 15 Lamborghinit, 10 Ferrarit ja ka mõned Rolls-Royce mudelid.”

Õnneks hoiavad ülikallite sõidumasinate omanikud oma neljarattalisi sõpru hästi, sest suurematesse õnnetustesse satutakse nendega harva. Kindlustusjuhtumid puudutavad sagedamini pigem veidi odavamaid, kuid siiski väga uhkeid sõidukeid.

“Ei saa öelda, et nende autodega oleks juhtunud liiga palju või tõsiseid õnnetusi,” selgitab Piiroja. “Kui räägime suurimatest hüvitistest sõiduautode osas, siis pigem on need puudutanud kallimaid Mercedes Benzi ja Audi mudeleid.”

Parem karta kui kahetseda

Eestis toimub aastas umbkaudu 30 000 liiklusõnnetust, mille kahjud hüvitab liikluskindlustus. Õnnetusse satub iga kümnes meie teedel liikuv sõiduk. Vahet ei ole, kas vurad ringi läikivas Ferraris või vanas Ladas, kindlustus aitab sul ennast liikluses ohutumalt tunda.

Vajadusel saad liikluskindlustuse sõlmida Ifis kasvõi üheks päevaks. Lepingu saad vormistada kiirelt ja mugavalt iseteeninduses ning peale tasumist võid kohe rooli istuda ja sõitma asuda. Ifi liikluskindlustusega tuleb kaasa ka tasuta pukseerimisteenus sõidu- või pakiautole ning mootorrattale ja mopeedile Euroopa Liidu piires. 

If Kindlustusest leiad endale ka kaskopaketi, mis sobib kõige paremini just sinu vajadustega. Saad ise otsustada, kas määrad kaskokindlustuse omavastutuse suuruseks 100, 200 või 300 eurot ning valikus on neli erinevat superkasko paketti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.