If Kindlustuse blogi

Kui sul on kasko, siis nende kahjude eest ei pea sa sentigi maksma!

Kaskokindlustus hüvitab ka võtmete kaotamise või hävinemise.Foto: Shutterstock

Auto on paljude jaoks täiesti asendamatu kaaslane, et oma igapäevaste asjatoimetustega ree peal püsida. Ometi on iga päev võimalus, et võib autoga õnnetus juhtuda. Selleks, et õnnetus rahakotti tohutut auku ei sööks, tasub sõlmida ka kaskokindlustus, mis mõningate juhtumite korral su rahakoti täiesti puutumatuks jätavad.

Vältimatu kokkupõrge metsloomaga

Hämaras ja pimedas muutuvad metsloomad aktiivsemaks ning võivad vahel täiesti ootamatult teele sattuda ning kui juht märkab näiteks teele jooksnud põtra liiga hilja, on kokkupõrge vältimatu. Sellisel juhul korvab kaskokindlustus kõik kokkupõrkest tingitud kahjud omavastutuseta. 

Sama kehtib ka siis, kui juht on piisavalt kiire reaktsiooniga ning suudab küll kokkupõrget vältida, kuid sellega kaasneb näiteks teelt väljasõit. Ka siis ei tule omanikul oma rahakoti raudu avada.

Ohutuks liiklemiseks on vajalik korras tuuleklaas

Ohutu liiklemise koha pealt on ka korras tuuleklaas äärmiselt oluline. Seega, kui näed oma klaasil täket, siis pöördu kindlasti kindlustuse poole, kes hüvitab klaasikahjud samuti ilma omavastutuseta. 

Kui kahjustuse läbimõõt on väiksem kui kaks sentimeetrit ning see ei asu juhipoolel ja klaasi soojendust ei rikuta, siis klaas parandatakse. Muudel juhtudel klaas vahetatakse. 

Ilma võtmeteta autoga ei sõida

Autoga on keeruline alustada sõitu ilma võtmete või puldita. Kui võtmed on hävinenud või sõiduki võtmed on kadunud, siis vahetuse või vajadusel ümberkodeerimise jaoks ei ole vaja omanikul oma kukrut kergendada. Küll aega tuleb siin meeles pidada, et omavastutuseta kaetakse kuni 300 eurot kindlustusjuhtumi kohta.

Tasuta autoabi

Autoga teel olles võib juhtuda igasuguseid asju. Ja kui ikka kuskil asulast kaugel teepervele jääd on hea, kui on kedagi kohe appi kutsuda. Ifi autoabi on kaskokindlustuse omanikule tasuta ning selleks tasub ainult helistad Ifi Kindlustustelefonil 777 1211

Laiemate kaskopakettidega kaasneb hüvesid veelgi

Laiemates pakettides hüvitatakse ka sõiduki välispeeglite ja nende korpustega seotud remont või asendamine ilma omavastutusega.

Ja kui peaks autoga mööda Euroopat ringi reisides juhtuma õnnetus, mille tagajärjel ei ole võimalik sõidukiga reisi jätkata, siis hüvitatakse sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse. Kokku hüvitatakse 1000 eurot kõigi reisijate peale kokku.

Lähemalt saab kaskokindlustuse hinda arvutada ja kaitsetega tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.