If Kindlustuse blogi

Kui vanale autole saab osta kaskokindlustust?

Õnnetuste puhul ei küsi keegi, kui uus või vana on sinu auto.Foto: Shutterstock

Miskipärast on sageli inimestel tunne, nagu kaskokindlustus oleks ainult väga uue autode pärusmaa. Aga kui vanale autole saab tegelikult kaskokindlustust võtta ning kas see on mõistlik?

Kõige esimese asjana tasub selgeks teha, et õnnetuste puhul ei küsi keegi, kui uus või vana on sinu auto. Näiteks pimedal maanteel metsloomaga kokku põrgates või tuuleklaasist täkke avastamisel on kaskopakett eriti tänuväärt abimees. Ifi kaskopaketi olemasolul on need isegi omavastutusest vabad. Keegi ei taha ju õnnetuse korral enda taskust kahjukulusid kinni maksta.

Rääkimata sellest, et mõne fanaatiku jaoks võib vanemal autol olla niivõrd suur sentimentaalne väärtus, et soovitakse seda iga hinna eest kaitsta.

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul päris lõputult kaskokindlustust osta ei saa, kuid aja jooksul on autode lubatud vanus suurenenud. “Varasemalt oli tavaline turu praktika, et kaskokindlustus sai osta tõesti vaid uuematele kuni 12 aasta vanustele autole. Nüüd aga on If Kindlustus tõstnud seda iga ning lisakaitset saab pakkuda kuni 25 aasta vanustele autodele,” selgitab Piiroja. 

Ehk kui sinu sõiduki esmane registreerimine toimus aastal 1998 või hiljem, saad kindlustada selle kaskoga.

Lisaks ei pea muretsema ka välismaal liigeldes, kuna kaitse kehtib kõikjal Euroopa riikides, välja arvatud Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal.

Et teada saada, palju maksab sinu sõidukile kaskokindlustus, pakub If Kindlustus kaskokindlustuse kalkulaatorit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.