If Kindlustuse blogi

Kuidas endale ise sobiv kaskokindlustuse pakett kokku panna?

Foto: Shutterstock.

Selleks, et end liikluses turvalisemalt tunda, tasub sõlmida lisaks liikluskindlustusele ka kaskokindlustus. Kaskokindlustuse pakette on erinevaid ja valik sõltub eelkõige sellest, kui suurt ja laia kaitset autoomanik soovib.

Kaskokindlustus tagab selle, et autojuht ei pea muretsema oma sõidukile õnnetuse käigus tekkinud kahjude hüvitamise eest. Kasko katab lisaks õnnetustele ka olukorrad nagu võtmete kaotamise või vandalismi tagajärjel tekkinud kahjud. Samuti katab kaskokindlustus 24/7 Autoabi ja kindlustusjuhtumist tingitud remondi ajaks võetud asendusautoga seotud kulutused.

If Kindlustus pakub autoomanikele valida nelja paketi seast: Superkasko, Superkasko Extra, Superkasko Lux ja Superkasko Lux+. Pakettidel on erinevad omavastutuse määrad 100, 200 või 300 eurot ning kindlustuse valikul tuleb arvesse võtta juhi ja auto vajadusi.

Tagasihoidlikum pakett katab kõik olulise nagu õnnetused, avariid, klaasitäkked, sõiduki osad, õppesõidu kaitse ja kerghaagise kindlustuse. Suurema paketi korral saab juurde võtta näiteks 15-protsendilise lisahüvitise täishävingu korral, õigusabi kindlustuse, pagasikindlustuse, aga ka remondi margiesindustes.

Mida väiksem on omavastutus, seda kallim on kindlustuse kuumakse, aga kui valida suurem omavastutus, on kuumakse jällegi väiksem. Ifi pakettides on kusjuures ka selliseid kindlustuskaitseid, mille omavastutus on null. Need on näiteks metsloomadega juhtunud õnnetused või klaasitäkked. 

Endale sobiva paketiga saab tutvuda ning hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.