If Kindlustuse blogi

Kuidas esimene lumi kindlustusjuhtumite hulka mõjutab?

Foto: Shutterstock.

Eestis võib pea igal sügisel näha kasvõi päevaks-paariks maha tulnud esimese lume tagajärgi liikluses. Ootamatu lumi võib sügiskuudel proovile panna isegi kõige kogenuma autojuhi, kuna enamik autojuhte pole veel suverehve talviste vastu vahetanud.

Viimasel viiel aastal on esimene lumi tulnud maha oktoobrikuus, kui välja jätta 2015. aasta, mil ilmataat esimese lumesajuga novembrini ootas. Käesolev aasta on mõistagi olnud hoopis teistsugune. If Kindlustuse liikluskahjude statistika näitab üsna selgelt, et just nendel kuudel, kui lumi tuleb maha, kasvab õnnetuste hulk keskmiselt 15%.

On aastaid, kus esimene lumi on väga ootamatult tulnud ning kahjude arv teinud väga hüppelise kasvu, kuid on esinenud ka aastaid, kus talv on toonud kaasa mõõduka kahjude kasvu.

Autoabi tegeleb talvel rohkem sõidukite teele tagasi tõmbamisega kui suvel

Liikluskahjudele annab ootamatu lume tagajärgedest märku ka Ifi autoabi statistika. Vaadates 2019. aasta andmeid esines üle kolmandiku (34%) autoabi juhtumitest ajavahemikul 09:00 kuni 13:00. Kõige rahulikum periood oli seevastu kella 23:00 ja 07:00 vahel – sel ajal esines vaid 4% probleemidest, kus läks autoabi vaja.

Kui suvisel perioodil on levinuimad autoabi juhtumid rehvidega seotud probleemid, mootoririkked ja roolisüsteemi ning vedrustusega seotud mured, siis talvel on levinuimateks autoabi järele kutsumise põhjusteks elektriprobleemid, avariid ja väljatõmbamised ning lukkude ja alarmiga seotud mured.

Kuigi ootamatute ilmastikunähtuste vastu ei saa keegi end täielikult ette valmistada, on siiski suur hulk sügiste lumesadude tõttu tekkinud õnnetustest ära hoida järgides ohutu sõidu põhimõtteid.

Kui teeolud on libedad, olgu seda siis jää või lume tõttu, tasuks oma sõidukiirust ja -stiili vastavalt kohendada. Loe ohutu sõidu põhimõtete kohta lähemalt siit.

Autoabi aitab neid kliente, kel on sõlmitud kaskokindlustus. Kaskokindlustuse hinda saab hõlpsalt arvutada siit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.