Kuidas käituda, kui auto sai löökaugust läbi sõites kahjustada?

Foto: Shutterstock.

Kevade saabumisega ilmusid teedele uuesti ohtlikud löökaugud, mis võivad nii mõnelegi sõidukile saada saatuslikus ja tuua endaga kaasa üsnagi kopsaka remondiarve. 

If Kindlustuse statistika kohaselt on keskmine löökaugu põhjustatud kahju 855 eurot. Kahjustada saavad üldjuhul rehvid, veljed ja sillaosad. Õhku jääb kohe ka küsimus – kes hüvitab kahjud, kui auto löökaugust läbi sõites viga saab?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul hüvitab kasko olemasolul suurema osa kahjust kindlustusselts. Omavastutuse peab ikkagi tasuma, kuid auto omanik saab hiljem esitada omavastutuse osa kohta nõude tee omanikule.

Kui kaskokindlustus puudub, tuleks murega kohe pöörduda omavalitsuse poole ning uurida kahjude hüvitamist neilt. Oluline on kindlasti taolised õnnetused ka politseiga ära fikseerida. Tee omanikult kahjuhüvitise saamise eelduseks on juhtumi fikseerimine politseis. Halba ei tee ka löökaugust ja kahjustustest piltide tegemine. 

Kogu tõendusmaterjal tuleb esitata tee omanikule – mida detailsem, seda parem. Näiteks Tallinnas on tee omanikuks Tallinna linn ja nõue tuleb esitada Kommunaalametile. Nõude näidise leiab siit.

Kui autoga on võimalik veel edasi liikuda, tuleks minna kohe remonditöökotta, kus tuvastatakse kahjustuste ulatus ja hinnatakse sõiduki remondi maksumus. Kui sõiduk pole võimeline enam omal jõul liikuma, aitab alati välja If Kindlustuse Autoabi teenus numbril 777 1211.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.