Kuidas käituda, kui sõitsid otsa liiklusmärgile?

Foto: Shutterstock.

Iga autojuht on märganud linnapildis või maantee ääres maha sõidetud või mõlkis liiklusmärke, mis ootavad, et keegi neid parandama tuleks.

Liiklusmärgile otsa sõitmine või isegi selle riivamine kuulub liikluskindlustuse kahjuliikide alla, kuid sageli ei tea inimesed, kuidas sellises olukorras käituda.

“Kindlasti ei tohiks sündmuspaigalt kedagi teavitamata minema sõita,” hoiatas If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg. Mistahes kahjujuhtumi sündmuspaigalt lahkumine võib tuua kahju põhjustajale tagajärjeks selle, et lisaks kahju enda taskust kinni maksmisele tuleb tegemist teha ka politseiga.

Veilbergi sõnul tuleb liiklusmärgiga seotud kahjujuhtumite puhul käituda nagu teistegi õnnetuse liikide puhul. Ainsaks erandiks on see, et enamasti ei ole liiklusmärgi omanikku, kelleks on üldjuhul mõni omavalitsus, parasjagu kohal.

“Liiklusmärgile otsa sõitmise korral tuleks esmalt teavitada päästeametit telefonil 112, et juhtumist teavitada,” sõnas Veilberg. Olenevalt olukorrast võidakse kõnekeskuses otsustada, kas olukorda tuleks fikseerima saata politsei. Järgmiseks sammuks on mõistagi sündmuspaigast ja juhtunust piltide tegemine ning iseenda ehk kahju põhjustaja kindlustusseltsi teavitamine. Samuti peab juht veenduma, et purunenud liiklusmärk ei ohustaks kaasliiklejaid ega jalakäijaid.

Sealt edasi liigub protsess juba tuntud radu pidi, mis tähendab, et üldjuhul tasutakse süüdlase kindlustuspakkuja poolt tekitatud kahjud ning edaspidi on juht loodetavasti ettevaatlikum.

Liiklusmärgile või teetähisele otsasõitja saab enda sõiduki ära parandada kaskokindlustuse abil. Kui sul ei ole kaskokindlustust, siis selle hinda saab hõlpsalt arvutada ja poliisi osta siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.