If Kindlustuse blogi

Kuidas kaskojuhtumit korrektselt vormistada?

Kindlustuse eesmärk on vara omanikult võtta maha võimalikult palju stressi ja riske. Peamine faktor on muidugi rahaline, mis kahjujuhtumi tekkimisel aitab vältida ootamatut ja suurt rahalist väljaminekut.

Kindlasti on hea, kui autol on kaskokindlustus, siis ei pea sõiduki omanik niigi stressirohkes olukorras hakkama jagelema erinevate osapoolte, remonditöökoja ja spetsialistidega.

Seepärast ongi korralike kindlustusfirmade puhul kindlustusvõtjalt peamised mured ära võetud. Selleks, et kõik korrektselt sujuks, tuleb aga asju õigesti ajada.

Mida teha, kui on kaskojuhtum?

Võtame vaatluse alla olukorra, kus on tekkinud kahju, aga mitte liiklusavarii teise sõidukiga. Näiteks sõitsid kraavi või tagurdasite vastu kivi.

Kõige esimese asjana, tee sündmuskohalt pildid. Mis juhtus, kus juhtus ja muud olulised detailid.

Autokahjude puhul ei tohi kindlasti ise hakata midagi eelnevalt remontima ja vahetama, vaid tuleb pöörduda esimese asjana kindlustusfirma poolt heaks kiidetud remonditöökotta.

If Kindlustuse partnereid saab otsida sellel lingil. Kui mingil põhjusel ükski valitutest ei sobi või asub liiga kaugel, siis tuleks helistada kindlustusse ja leppida kokku, mis võimalused on.

Leidsin töökoja, mis edasi?

Põhimõtteliselt siis ongi juba kõik korras. Töökojas täidetakse kõik vajalikud paberid sinu eest ära.

Seal osatakse kirja panna kõik oluline, teha vajadusel pilte, kirjeldada olukorda ja purunenud detaile. Enamikel juhtudel ei oskaks klient ise hinnatagi, mis on katki või vigastada saanud.

Töökojast edastatakse kogu info juba kindlustusfirmale, kust siis vajadusel sõiduki omanikuga ühendust võetakse ja järgnevates tegevustes kokku lepitakse. Vajadusel esitatakse täpsustavaid küsimusi, aga ideaalvariandis jääb vaid auto remonti viia või siis sellele pärast järgi minna.

Seetõttu ongi kvaliteetse kindlustuspakkuja valik oluline, et juhtumi korral peaks klient võimalikult vähe ise asjaga tegelema.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.