If Kindlustuse blogi

Kuidas kindlustada kallist või väga erilist autot?

Superauto omamine pakub kindlasti palju emotsioone ja sihtotstarbelisel kasutamisel ka teravaid elamusi. Samas on sellega igapäevaselt veidike rohkem muresid kui tavalise sõidukiga.

Lisaks hoiustamisele, hooldusele, kosmeetikale ja muule igapäevasele, on vaja leida autole kindlustus. Nii kohustuslik liikluskindlustus kui ka kaskokindlustus ei ole selliste autode puhul ilmselgelt standardlahendus.

Kui tavasõiduki puhul saab hinna teada saamiseks hõlpsalt kasutada kalkulaatorit ning kohe ka poliis ära osta, siis erilisemate autode puhul on see pigem võimalik vaid liikluskindlustuse puhul, kui sõidukil on kehtiv registreerimismärk küljes. Sel juhul saab liikluskindlustuse hinna arvutatud ja ka poliisi ostetud tavaliselt ilma takistusteta. Kaskokindlustuse puhul ei ole see enamjaolt võimalik ega ka mõistlik.

Kalkulaatoril ei ole piisavalt infot

Haruldasemate autode puhul ei ole kindlustuskalkulaatoritel piisavalt taustainfot või võrdlusandmeid, mille pealt pakkumine koostada. See tähendab, et hinda ei ole võimalik üldse pakkuda või ei ole see mõistliku numbriga.

Samuti on eriliste autode puhul rohkelt eritingimusi. Näiteks see, et talvel seisavad need enamjaolt garaažis ja seega pole mõtet sel ajal autot täismahus kindlustada, vaid katta vaid seismisel juhtuda võivad õnnetused.

Eriline auto ei pea olema tingimata kallis auto

Seetõttu on erilise auto puhul mõistlik igal juhul pöörduda otse näiteks If Kindlustuse kindlustustelefonile 777 1211 ning kliendihalduriga koostöös saab autole spetsiaalse kindlustuspakkumise. Koos saab läbi arutada, kas auto talvel sõidab? Milline on lisavarustus? Kui suur on omavastutus? Need ja veel paljud üksikasjad aitavad valida sobiva lahenduse.

Eriline auto ei tähenda alati tingimata ülikallist sõidukit, vaid tegemist võib olla mõne haruldase klassiku või muul moel omaniku jaoks olulise autoga. Ka sellisel juhul oleks mõistlik võtta ühendust halduriga ja koos leida parim variant. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.