If Kindlustuse blogi

Kuidas kindlustada tuunitud autot?

Autode tuunimine on valdavalt väga kallis hobi, eriti kui seda teha korralikult ja põhjalikult. Ükskõik, kas keskendutakse visuaalsele parendamisele või minnakse korralikult ka tehnika kallale. Kuidas sellist emotsionaalselt ja majanduslikult kallist asja kindlustada?

Üldiselt on reegel nii, et kindlustusandja lähtub ikkagi automudeli keskmisest turuväärtusest ning arvesse võetakse ka läbisõitu. Kindlustushind tuleneb väga suure hulga andmete arvestamisel ning enamus tööd teevad ära algoritmid.

Tuunitud sõidukitega on ka see mure, et neile on raske määrata turu- või taastamishinda. Sageli on need ainueksemplarid, sest see ongi ju tuunimise üks eesmärke, teistest eristuda. Samuti on lisatud elemendid või parendused tihti väga kallid, aga auto müügihinda see ei tarvitse tõsta.

Näiteks ostes keskmiselt 5000 eurot maksvale autole alla 2000 eurot maksvad veljed, ei tähenda see automaatselt väärtuse kasvamist 7000 euroni. Kindlustusfirma lähtub nõude korral ikkagi turuhinnast.

Erandid on võimalikud

Samas ei ole kindlustamine päris võimatu. Kui omanikul on kindel soov ikkagi hinge ja südamega tehtud kallile tööle kaitset saada, siis tuleb pöörduda otse kindlustusseltsi poole ning arutada erandite tegemise võimalust.

Teatud juhtudel on võimalik konkreetsete detailide või tehnoloogia kindlustamine ka lisaks auto enda turuväärtusele, mille kohta koostab kindlustusselts juba spetsiaalse pakkumise.

Oluline ongi teada, et kui kasutate näiteks kodulehelt kindlustuse ostmise võimalust, siis ei tohi eeldada, et kahjujuhtumi järel hüvitatakse teile ka tuuningosade väärtus.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.