Kuidas lemmiklooma autos ohutult sõidutada?

Autosõidu ajal ei tohiks mingil juhul akent selleks lahti teha, et koer pea sealt välja pista saaks. Nii võib juhtuda, et loom saab mõne trauma või tõmbetuult.Foto: Shutterstock

Suvi on kohal ja paljud pered lähevad liikvele. Reisile võetakse sageli kaasa ka oma pere lemmikloomad. Kuidas aga tagada, et neljajalgne sõber ennast autos turvaliselt ja mõnusalt tunneks. Siin on mõned soovitused, kuidas oma looma vigastustest säästa.

Lemmiklooma sõidutamise reeglid

Tegelikult polegi lemmikloom seaduse silmis sõitja ning seepärast ei kehti talle ka erinevad nõudmised nagu inimesele. Näiteks ei pea olema kinnitatud turvavöö. Siiski on mõned asjad, mida tuleks kindlasti meeles pidada, enne kui oma koduloomaga reisile asuda. Lemmikloom ei tohi autosõidu ajal juhti häirida, inimesi ohustada või muud kahju tekitada.

Kuidas autos looma turvalisus tagada?

Muuhulgas tuleb oma lemmikloomi transportides arvestada sellega, et loomakaitset reguleerivate õigusaktide nõuded oleksid täidetud, et kutsu või kiisu ennast hästi tunneks. Tõenäoliselt paljud seda ei teagi, et lemmikloom ei tohi sõidu ajal kindlasti kellegi süles olla, sest nii võib ta avarii korral olla lisaohu allikas.

Väikeseid loomi oleks hea sellises puuris transportida, mida saab autosse turvavööga kinnitada. Kui pere lemmik juhtub olema suuremat sorti, siis saab kasutada spetsiaalseid ohutuid pehmendusega puure, mida tehakse iga automudeli jaoks ning mille saab panna pagasiruumi.

Loomadele on olemas ka spetsiaalsed traksid või rihmad, mille abil lemmik turvavööga sõidukisse kinnitada.

Mida veel võiks silmas pidada?

Kui mõni loom ei kannata autosõitu ning tal võib reisi ajal merehaigus tekkida, siis autojuht võiks sellega arvestada ning kiiret ja järsku sõidustiili vältida. Parem on sõita väga rahulikult. Samuti võiks loomaarsti käest vastavaid ravimeid küsida, mis looma enesetunnet paremaks teeksid. Kindlasti pole sellise murega loomale enne sõitu süüa pakkuda.

Autosõidu ajal ei tohiks mingil juhul akent selleks lahti teha, et koer pea sealt välja pista saaks. Nii võib juhtuda, et loom saab mõne trauma või tõmbetuult. Samuti ei tohiks kodulooma üksinda autosse jätta, kui pole teada, kas ta ka omaniku juuresolekuta ilusti käituda oskab. Rahutu koer võib väga vabalt üksinda autosse jäädes midagi katki närida, olgu siis rooli või käigukangi nupu.

Oma koduloomale tasub kindlasti lemmikloomakindlustus teha, sest see aitab õnnetuse korral mure vähekenegi kergendada. If Kindlustuse pakettidega saab tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.