If Kindlustuse blogi

Kuidas märgata metslooma ja käituda õigesti?

Eestis toimub iga ööpäev ligi 15 kokkupõrget sõidukite ja suurulukite vahel. Foto: Shutterstock.

Eestis toimub iga ööpäev sõidukite ja suurulukite vahel keskmiselt 15 liiklusõnnetust. Seda numbrit saaks vähendada, kui juhid väldiksid vigu ning teaks, kuidas sellises olukorras käituda.

Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puusti sõnul puutuvad jahimehed iga päev kokku paljude liiklusõnnetustega, mille puhul on toimunud kokkupõrge sõiduki ja suuruluki (metskitse, põdra või metssea) vahel. 

Levinud viga: metsloomadele signaali andmine

Kahjuks juhtuvad paljud õnnetused seetõttu, et autojuht üritab maanteed ületavat metslooma tagant kiirustada või eemale peletada, see tekitab aga hoopis vastupidise efekti.

Margus Puusti sõnul proovib ehmunud loom põgeneda kõige kindlamat teed mööda. „See on see rada, mida mööda ta äsja tuli ja kus keegi teda ei ehmatanud. See tähendab, et loom hüppab uuesti tee peale ja otse auto ette,“ selgitas Puust.

Rasked tagajärjed

If Kindlustuse juhatuse liikme Tiit Kolde sõnul peab arvestama, et kuna 80 protsenti metsloomadega juhtunud õnnetustest toimub suurulukitega, toovad need õnnetused tavaliselt kaasa küllaltki raskeid tagajärgi.

“Päris tihti lõpeb niisugune õnnetus looma surmaga, kuid ka autojuhid on saanud niimoodi tõsiseid vigastusi või kaotanud elu. Soovime, et inimesed teaksid, kuidas sellisesse õnnetusse sattudes tegutseda,” märkis Kolde.

Ennekõike on vaja meelde jätta, et kui kannatada sai inimene, tuleb helistada viivitamatult 112. Vigastada või surma saanud loomast tuleb teatada telefonil 1247. Seejärel on mõistlik pöörduda oma kindlustusseltsi poole, kes aitab vajadusel nii sõiduki kui ka inimeste transpordiga.

Salvesta vajalik info enda telefoni!

Kuidas märgata metslooma? Mida teha, kui toimus kokkupõrge metsloomaga? Ja kuidas edastada õnnetuse toimumiskoht? Selle kohta leiad väga kasulikku infot siit. Salvesta see info endale, et oskaksid õigesti käituda!

Kui soovid kaitsta oma autot selliste õnnetuste vastu, siis on mõistlik sõlmida kaskokindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.