If Kindlustuse blogi

Kuidas on välismaale minnes kõige mõistlikum rendiautot kindlustada?

Foto: Scanpix/AP/Peter Schatz.

Välismaale minnes on tihti nii ajaliselt kui ka rahaliselt mõistlik soetada rendiauto. Vähemalt juhul kui plaanis on näha pealinnast kaugemale, pakub “isiklik” auto vabadust, millega enamik teisi transpordiviise konkureerida ei suuda.

Rendiauto kindlustamiseks on kaks head varianti

Sarnaselt teistele autodele on ka rendiauto vaja kindlustada, kuid tihtipeale ei pruugi olla selge, kas mõistlikum on teha seda juba Eestis või sõlmida poliis välisriigis. “Rendiauto reisikindlustusega on Ifi püsikliendil selles suhtes lihtne, et see on If Plus boonusprogrammi kolmanda tasemega automaatselt olemas,” sõnas If Kindlustuse kaskokindlustuse tootejuht Meelis Tara.

Nimelt kaasneb Ifis rohkem kui ühe kindlustustoote soetamisega hulk boonuseid, alates soodushindadest kindlustustoodetele ning lõpetades lisakindlustustest ja madalamast omavastutusest. Seega kui klient soetab Ifist kolm erinevat ja vähemalt aastapikkust kindlustustoodet, pole tal rendiauto kindlustuse pärast vaja enam muretseda, kuna omavastutuse katab õnnetusjuhtumi korral kindlustusselts.

“Rendiautodel on üldjuhul peal nii liiklus- kui ka kaskokindlustus. Mida aga keegi kliendi eest ei kata, on omavastutus. Selle jaoks küsitakse autot rentides alati ka krediitkaarti. Kui kliendil on aga Ifis kolmas tase, siis võetakse avarii korral omavastutuse summa tema kaardilt maha, peale seda tuleb aga Ifile esitada kahjuteade ja seejärel saame selle hüvitada,” selgitas Tara.

Sõiduki rentimisel on rendilepingusse märgitud omavastutus, mis jääb õnnetuse korral Sinu enda kanda ja võib ulatuda tuhandetesse eurodesse. Antud lisakaitsega hüvitab If rendiauto omavastutuse kahju kuni 2000 euro ulatuses. Boonuskaitse kehtib vastavalt selles piirkonnas, kus Sinu kasko või reisikindlustuse leping. Kaitse ei kehti Eesti territooriumil ega Eestis renditud sõidukitele.

Eelpool kirjeldatud variant kehtib ainult Ifis kolme või enama kindlustustoote ostjale, mis ei pruugi igale kliendile sobida. Sel juhul on mugav sõlmida otse Ifis reisikindlustus, mida välismaale minnes nii kui nii vaja läheb. Ifi reisikindlustusega saavad kliendid osta kaasa rendiauto omavastutuse kaitse ka teised kliendid, kes seda automaatselt tasuta ei saanud.

Enne rendiauto võtmist tasub selgeks teha kõik vajalikud detailid. Näiteks tasub pöörduda otse rendifirma kodulehele, mitte jääda vaid maaklerteenust pakkuvate vahendajate lehtedele ja lugeda otse tingimustest, millises riigis rendiautoga sõita tohib. Vastasel korral võib juhtuda, et sõidad Euroopas läbi riigist, kus rendiautol kindlustus ei kehti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.