If Kindlustuse blogi

Kuidas saada oma kaskokindlustuse hinda mõjutada?

Kaskokindlustuse kuumakse arvutamisel on kasutusel rohkelt kindlustusfirmale teadaolevaid andmeid, mille abil algoritm koostab hinna. Seal võetakse arvesse nii auto marki ja mudelit, hinda, võimsust, võimalusel ka ajalugu ja lisaks veel paljusid muid faktoreid.

Need on enamjaolt asjad, mida kindlustuse ostja mõjutada ei saa ning kuna kõik toimub automaatselt, siis enamjaolt puudub ka võimalus kauplemiseks. Väga eriliste ja haruldaste autode puhul on muidugi võimalikud erandid.

Siiski on ka kliendil võimalik natuke kindlustuse hinda mõjutada ja see puudutab näiteks omavastutus.

Omavastutust võib suurendada

Tavaliselt on kaskokindlustuse omavastutus umbes 200 eurot. See tähendab, et mis iganes kahjujuhtumi puhul on 200 eurot omaniku enda kulu. Seda muidugi välja arvatud nendel juhtudel, kui lepingus on sätestatud teisti. Näiteks metsloomaga kokkupõrke korral on If Kindlustuses omavastutus null eurot ja sama kehtib ka klaasikahjude korral.

Samas on võimalik omavastutuse osa suurendada, mis omakorda muudab kindlustusmakse oluliselt väiksemaks.

Kuna väga suur osa kahjusid on väiksemad mõlkimised ja avariid, siis võib klient võtta riski ning õnnetuse korral selline kahju ise maksta. Suuremate kahjude puhul tuleb siis juba kasko appi.

Kasko hinda saad arvutada siit. Kui soovid suurendada omavastutust ja seeläbi vähendada kindlustusmakset, helista Ifi Kindlustustelefonile 777 1211 ning küsi pakkumist.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.