Kuidas suvise autoreisi ajal sõidukis ohutult telefoni kasutada?

Roolis telefoni näppimisega seotud õnnetusjuhtumid on üha sagedasemad ning hoolimata paljudest selle teemalistest kampaaniatest ja üleskutsumistest, ei paista roolis telefoni kasutamise trend kuhugi kaduvat.

Suvisel perioodil, mil inimesed enamasti puhkavad ja autoga pikemaid sõite ette võtavad, tasuks korraks mõelda ja see aeg leida, et oma sõidukisse käed-vabad süsteemi jaoks vajalikud tarvikud muretseda või lihtsalt telefon auto meediasüsteemiga ära ühendada.

Kui su autol on kasvõi Bluetooth, on väga vähe õigustusi telefoni

Kui sul on ilmtingimata vaja telefoni kasutada, näiteks navigatsiooniks, aseta see armatuuri külge kinnitavale hoidikule selliselt, et vahemaa ekraani ja tee vahel oleks minimaalne. Üldjuhul saab telefoni kinnitada isegi kõrgemale kui auto multifunktsionaalne ekraan, näiteks ventilatsiooni ribistiku või akna külge. Jälgi samas, et telefon ei segaks su vaatevälja.

Tähtis on endale teadvustada, et mitte ainult telefonid, vaid ka multifunktsionaalsed ekraanid võtavad autojuhi tähelepanu endale. Seega ohutuks liiklemiseks tuleb ka seda arvesse võtta. Õnneks on mõningatel automarkidel paigutatud multifunktsionaalsed ekraanid võimalikult armatuurlaua ülaosasse, et pilgu langetamine teelt oleks minimaalne.

Enamikel selle kümnendi sõidukitel on Bluetoothi ühendus juba baasvarustuses olemas. See tähendab enamasti, et kõnesid saab vastu võtta ka lihtsalt ühte nuppu vajutades.

Sõidukis, kus meediasüsteem seda võimaldab, tasuks kindlasti kasutada Android Auto või Apple CarPlay rakendusi, kuna need võimaldavad vastavalt vajadusele kasutada sõiduki ekraanil kaardirakendust, vahetada muusikat ja loomulikult kõnesid vastu võtta. Seega ei ole mitte ühtegi põhjust, miks autot juhtides oleks vaja telefoni kõrva ääres hoida.

Telefonihoidik jätab käed juhtimise jaoks vabaks

Vanemates sõidukites ei ole tihtipeale telefoni sõiduki meediasüsteemiga ühendamine võimalik, kuna puudub Bluetooth ühendus, Apple Carplay’st ja Android Autost rääkimata. See ei tähenda aga, et roolis telefoni kasutamine, isegi selle kõrva ääres hoidmine, oleks kuidagi õigustatud.

Telefonihoidikut kasutades on väga lihtsalt võimalik telefonikõnesid vastu võtta ning soovi korral ka muusikat vahetada (näiteks Spotify’l on autos kasutamiseks lihtsustatud menüüga režiim). Jah, kõnesid tuleb tõenäoliselt pidada valjuhääldiga, kuid see on väike ohverdus kahe käe vabana hoidmise jaoks.

Paljud kasutavad n’iteks Waze rakendust ja juhul kui ekraan puudub või ei ole vastavat võimalust, siis ka sel juhul tasub telefon paigaldada võimalikult esiakna lähedale.

Rakendusepoes natuke ringi vaadates leida mitmeid kasulikke äppe, mis lihtsustavad telefoni menüü, teevad olulised nupud suuremaks ning muudavad seeläbi kõnede vastuvõtmise kiiremaks ja ohutumaks.

Jälgi võimalikult vähe sõidu ajal erinevaid ekraane (sh auto multifunktsionaalset ekraani), sest igal juhul segab selline tegevus ohutut liiklemist. Just ohutu liiklemine on peamine, millele peaksid sõidu ajal keskenduma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.