If Kindlustuse blogi

Kuidas tagada, et sinu auto oleks vargakindlam?

Mõistlik on hoida autot hoovis või valgustatud kohas.Foto: Shutterstock

Kuigi aastate jooksul on autovarguste arv Eestis aina vähenenud, leidub juhtumeid, kus pikanäpumeestele kas sõiduk või seal olevad esemed silma jäävad. Teeme selgeks, kuidas enda autot varaste eest kõige paremini kaitsta.

Lihtsaim ja esmane abinõu on hoida oma autot mõistlikus kohas, võimalusel hoovis ja valgustatud kohas – nii teed varaste elu oluliselt raskemaks.

Suvi on tulemas, seega ei tohiks jätta telefone, arvuteid, rahakotte ja muud vara autosse nähtavale kohale. Sellised esemed jäävad silma ning tulemuseks on puruks löödud aken ja varastatud seade.

“Samuti tasub teada, et muuhulgas lähevad varastele kaubaks ka autode erinevad osad, näiteks on mõnikord summuti küljest ära saetud ja minema viidud,” sõnas If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus.

Kruusi sõnul esineb selliseid probleeme tihti just välisriikides, kus on eriti tähtis parkida sõiduk võimalikult ohutusse kohta. Euroopas on kõige rohkem vargusi esinenud Lätis, Leedus ja Hispaanias. Preemium klassi autodel varastatakse üsna tihti näiteks tulesid.

If Kindlustuse koguriskikindlustuse paketiga hüvitatakse sulle sõiduki või selle osade vargus või röövimine. Kindlustuse kasko kalkulaatoris saad mugavalt ja lihtsalt arvutada oma sõiduki kaskokindlustuse hinna ja leida just sulle sobiv lahendus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.