If Kindlustuse blogi

KÜSIMUS Kas on mingi eelis, kui maksan kasko eest terveks aastaks ühe maksega?

Teenuse kvaliteedi või kogumaksumuse koha pealt ei ole vahet, kas maksta kaskokindlustuse terve aasta makse korraga või tasuda osamaksete kaupa.Foto: Shutterstock

Kaskokindlustus on väärtuslik lisapakkumine, mis tagab autoomanikule muretuma kulgemise. Kui liisingus olevatele autodele on kaskokindlustus kohustuslik, siis välja ostetud autode omanikele on see enda otsustada. Kui on otsustatud kaskokindlustuse kasuks, siis kas on vahet, kas maksan terve aasta eest ühe maksega või on see mõistlik jagada mingiteks osadeks?

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul ei ole tegelikult vahet, mitmes osas kaskokindlustuse eest makstakse. Sisuliselt on võimalik maksta ka igakuiste maksetega. Sellisel juhul soovitab Piiroja kindlasti seadistada püsimaksed, et ei tuleks ühel hetkel üllatusena, et kaskokindlustus ei kehti, kuna vajalikud maksed on tegemata. Hind sellest, kas makstakse kõige ühe korraga või jagatakse mitme kuu peale ei ära, ei muutu.

Kuna kaskokindlustuse paketid on erinevad, siis kõige olulisem on valida pakett, mis vastab just sinu soovidele ning sobib sinu autole. 

Ja kui kaskokindlustuse omavastutus jääb muidu olenevalt paketist 100-400 euro juurde, siis ootamatult teele hüpanud kits, autoklaasi täkke teinud kivi on mõned juhtumid, mille puhul omavastutust üldse ei rakendata. Tutvu kindlasti If Kindlustuse kodulehelt täpsemalt erinevate kaskopakettidega.

Kaskokindlustuse hinda saad kiirelt arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.