If Kindlustuse blogi

Lahtine löökauk või kaevukaas: mida teha, kui need su auto ära lõhuvad?

Foto: Scanpix/Sakala/Marko Saarm.

Nii mõnelegi autojuhile on tõenäoliselt valuliselt tuttav tunne, kui sõidad rahulikult mööda Eesti teid või tänavaid ja ühel hetkel käib üle mõistuse valusalt kõlav pauk.

Löökaukudest ja lahtistest kaevukaantest läbi sõitmine ei ole ühegi sõiduõpetaja poolt heaks kiidetud manööver, kuid vahel ei anna neid lihtsalt vältida.

Kahjuks on säärased olukorrad auto veermikule väga kahjulikud ning võib juhtuda, et peale ühte korralikust august läbi sõitmist enam sõitu hästi jätkata ei saagi. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on selliste juhtumite puhul võimalik auto omanikul küsida hüvitist kohalikult omavalitsuselt.

“Oluline on sellised õnnetused politseiga fikseerida. Kui politsei ei tule sündmuskohale, tuleks teha ise fotosid sündmuskohalt. Pilte tuleks teha mitte ainult kahjustustest, vaid ka ümbrusest laiemalt ja ka näiteks löökaugust, kust läbi sõideti,” lisas ta.

Võimaluse korral võiks Kruusi sõnul asetada löökaugu juurde mõõdulint või mõni muu ese, mille abil on võimalik hinnata augu suurust.

Enamasti saavad löökaukudest kahjustada sõiduki veljed, rehvid ja silladetailid. Kaskokindlustuse puhul saavad kliendid lasta kahjud hüvitada kindlustusseltsil, kuid omavastutus tuleb ikkagi tasuda. Sel juhul saab omavastutuse välja nõuda kohalikult omavalitsuselt. Ka siin on oluline sündmuskohal õnnetuse fikseerimine politseiga või registreerimine politseisse helistades ning tehtud pildid.

Kaskokindlustuse puudumisel tuleks aga kahjude hüvitamiseks pöörduda ise kohaliku omavalitsuse poole järgides sealjuures eelnevaid soovitusi.

“Kui autoga on võimalik edasi sõita, tuleks liikuda autoremonditöökotta, et hinnata remondi maksumus,” rääkis Kruus.

Kui autoga ei ole võimalik sõita, siis Ifi kaskokindlustuse kliendid saavad tellida tasuta puksiirauto, helistades numbril 777 1211.

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.