If Kindlustuse blogi

Leian oma parklasse jäetud autolt mõlgi, kuid põhjustajast pole jälgegi. Mida teha?

Kui leitakse süüdlane, siis hüvitab õnnetuse kulud viimase liikluskindlustus.Foto: Shutterstock

Paraku tuleb üsna tihti ette, et parklasse lühemaks või pikemaks ajaks jäetud auto leitakse kas mõlgitult või kriimudega. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus selgitab, kuidas sellises olukorras tegutseda.

Otsi üles teine osapool

Ifi läbi viidud uuringust selgunud statistika ütleb, et viiendik juhtidest on ühel või teisel moel kokku puutunud olukorraga, kus õnnetuse põhjustaja on sündmuskohalt lahkunud. See tähendab, et 13% juhtidest on kogenud, et õnnetuse põhjustaja lahkus, jätmata maha ühtegi märki. 

Seega tuleks esimese asjana leida, kes kahju tekitas. Kui teda parasjagu ei leia, tuleb anda juhtunust teada politseile ja õnnetus registreerida. Kui jätta juhtunu registreerimata, võib see tähendada sündmuskohalt loata lahkumist. Politsei saab teha süüdlasele trahvi sündmuskohalt lahkumise tõttu ning halvimal juhul võib see tähendada juhile ka seda, et ta peab kahjud omast taskust kinni maksma.

Politsei saab sind teise osapoole leidmisega aidata. Tunnistajate, auto- ja turvakaamerate piltide ning politsei abiga leiavad kindlustused enamike õnnetuste põhjustajaid üsna kiirelt.

Appi tuleb kaskokindlustus

Kui oled õnnetuse registreerinud, saab sind aidata kaskokindlustus. Ifi kaskokindlustusega hüvitatakse sinu sõidukile tekkinud kahju, kui põhjustad ise avarii või juhtub autoga mõni muu õnnetus.

Kui sinu autot on parklas mõlgitud ning süüdlast ei leita, hüvitab kaskokindlustus kulud, kuid sina pead tasuma omavastutuse eest, mis sõltuvalt paketist võib olla kas 100 €, 200 € või 300 €. Kruus sõnas, et kui leitakse ka süüdlane, siis saab õnnetuse hüvitada süüdlase liikluskindlustuse alt ja sina ei pea omavastutuse eest tasuma. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.