If Kindlustuse blogi

Lemmiklooma varjukülg: kas kindlustus aitab, kui koer tegi auto kerele kriimud?

Lemmikud võivad pahaaimamatult autot kriimustadaFoto: Shutterstock

Suure osa kindlustusjuhtumitest moodustavad auto kerele tekitatud kriimud ja mõlgid. Tavaliselt tekib selline kahju parklates või vandalismi tagajärjel, aga tuleb ka ette olukordi, mil kriimud jätab auto kerele lemmikloom. 

Kriimud tekivad kergesti

Auto kerelt defektide eemaldamine võib minna omanikule päris kalliks maksma ja rahalise kahju ennetamiseks tasub autole muretseda kaskokindlustus, mis aitab katta enamiku autoga seonduvatest kuludest.

Võib juhtuda, et tuled töölt koju ja koer jookseb sind koduhoovis rõõmsalt tervitama, ajab end selleks auto najal esikäppadele püsti ning auto kerele jäävad pikad kriimud. Või tekivad need hoopis mänguhoos.

Kindlasti tasub oma autot hoida parklas või koduhoovis sees, sest tänavale pargitud autole võivad kahju teha ka mööda jalutavad koerad, kes tahavad äkki nuusutada või lihtsalt end millegi najal püsti ajada, et kõrgemale näha.

Kasko tuleb appi

Pargitud autole põhjustatud kahju aitab katta kaskokindlustus, mis kehtib vandalismi, parkla plekimõlkimiste, aga ka siis, kui kahju tekitajaks on lemmikloom. Seisvale autole tehtud kahju moodustab lausa 15 protsenti kõigist kaskokahjudest ning keskmine remondisumma If Kindlustuses on 954 eurot. 

Kaskokindlustus aitab ka siis, kui kahju tekitajat ei õnnestu tuvastada ehk kui kahtlustad, et autole jättis kriimud naabrimaja koer, aga seda ei ole võimalik kuidagi tõestada. Sellisel juhul tuleb omanikul arvestada omavastutusega, mis tuleb tal lepingut sõlmides ise paika panna.

If Kindlustuse kaskokindlustuse pakettidega saab tutvuda ja kaskokindlustuse hinda oma autole arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.