If Kindlustuse blogi

Liikluskindlustus: millest sõltub makstav summa?

Foto: Shutterstock.

Sõidukitele määratud liikluskindlustuse hind võib vastavalt oma suurusele nii mõndagi inimest üllatada. Teeme puust ja punaseks, mille alusel ikkagi makse suurus paika pannakse.

Kindlustuse hind oleneb väga spetsiifilistest kriteeriumitest ning nende omavahelistest suhetest. Põhilisteks elementideks hinna määramisel on olnud kindlustatava sõiduki võimsus, omaniku vanus ja sissekirjutus.

Võimsamate mootoritega ning suure registrimassiga sõidukitele on omane suurem kindlustuse hind ning kui neid peaks juhtima noor ja väikese juhistaažiga isik, siis on makse suurus mõistagi suurem.

Ka omaniku sissekirjutus ning elukoht määravad rolli – Tallinnas ja Tartus on tihedam liiklus ja seega suurem riskitegur avariide juhtumiseks. Sageli kirjutatakse noorte juhtide autod ka väiksema makse nimel vanemate nimele, ent If Kindlustus soovitab siiski kohe liikluskindlustus algusest peale noore omaniku nimele teha.

Sellepärast on määrav ka varasemate kahjude register: kui neid ei ole või õnnetusest on möödunud tükk aega, siis langeb kindlustushind praktiliselt iga aastaga ja see on investeering juhi enda tulevikku.

Kui sõiduki passis on kirjas ka vastutav kasutaja, arvestatakse hinna kokkulöömisel tema andmeid. Eriti tavaline on see liisitud sõidukite puhul, kus sõiduki omanikuks on liising ja vastutavaks kasutajaks liisija, olgu see siis ettevõte või eraisik.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.