If Kindlustuse blogi

Liikluskindlustuse eest saab maksta ka osamaksetega, kas see mõjutab hinda?

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik sõidukikindlustus.Foto: Shutterstock

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik kindlustus, ning selle hind sõltub enamasti valitud kindlustusperioodi pikkusest. Mida pikemaks ajaperioodiks on poliis sõlmitud, seda väiksem on ka igakuine makse. Sellisel juhul peab aga arvestama, et korraga tasutakse suurem summa. Kui soovid kulusid hajutada, saad tasuda pikema perioodi eest osamaksetega. Selgitame, kuidas see käib.

Vali ise, millal ja kuidas tasud

If Kindlustuses saad tasuda aastaseks perioodiks sõlmitud liikluskindlustuse eest ka osamaksetena, ning hea uudis on see, et kindlustuskaitse hind seejuures ei muutu. Kindlustuse eest tasumiseks saad valida ise maksete tegemise sageduse ja tasuda kas kahes, neljas, kuues või kaheteistkümnes osas. Kaitse hakkab kehtima pärast esimese osamakse tasumist. 

Kuidas teha tasumine mugavamaks?

Siinkohal on soovitatav sõlmida ka e-arve püsileping – nii saad olla kindel, et osamaksete eest tasumine ei läheks meelest ning kõik arved saaksid õigel ajal makstud. Püsimakselepingu vormistamine on lihtne: esimese asjana tuleb tellida e-arve enda internetipanka. Seejärel saad juba pangas püsimakselepingu sõlmida. 

Ifis ei pea sa aga ise muretsema, et kindlustus ootamatult kehtetuks muutub – kindlustusselts saadab sulle uue pakkumise, kui kindlustus läbi hakkab saama. Liikluskindlustuse hinda oma sõidukile saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.