Meenutame – miks rakendatakse sundkindlustust ja mille osas erineb see tavapärasest liikluskindlustusest?

Foto: Shutterstock.

Sundkindlustust rakendatakse selliste sõidukite omanikele, kes pole oma masinale tavapärast kohustuslikku liikluskindlustust sõlminud.

Sundkindlustuse makse on tavalisest liikluskindlustuse omast suurem ning selle hinna on kehtestanud rahandusminister. Kui autoomanik või vastutav kasutaja summat ära ei maksa, hakkab olukorraga tegelema kohtutäitur.

Antud lahenduse eesmärgiks laiemalt on toimida autoomanikule motivaatorina, et liikluskindlustus sõlmitaks edaspidi õigeaegselt ning korralikult.

Sundkindlustuse korral kehtib kahju tekitajale ka omavastutus 640 eurot, mida tavalise liikluskindlustuse korral ei rakendata. Samas on sundkindlustuse kohustusest vabastatud uunikumi staatusega sõidukid.

Kuidas sundkindlustus eemaldada?

Sundkindlustus kaob niipea kui sõidukile tehakse uuesti tavaline kohustuslik liikluskindlustus või sõiduk kustutakse (ajutiselt) registrist. Küll aga peab arvestama, et juba esitatud sundkindlustuse arve tasumisest see ei vabasta.

Sundkindlustuse eemaldamine kaasneb ka sõiduki võõrandamise korral. Ettevaatlik tasub olla ka autot müües, sest ette on tulnud juhuseid, kus uus sõidukiomanik masinat enda nimele ümber ei kirjuta. Vana omanik pannakse seega riskiolukorda, kus uue omaniku tekitatud kahjude eest vastutada tuleb.

Kui sõiduk uuesti arvele võetakse või liikluskindlustus lõpeb, tuleb uus liikluskindlustus peale teha koheselt. If Kindlustuse liikluskindlustust saab kerge vaevaga osta siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.