Mida saan teha, et liikluskindlustuse hind oleks võimalikult väike?

Kindlustuse eest saad maksta ka osamaksetena nii, et see ei mõjuta aastatasu.Foto: Shutterstock

Eestis on kohustuslik sõlmida liikluskindlustus kõigile liikluses osalevatele sõidukitele. Mida pikem on poliisi kehtivus, seda väiksem on igakuine makse. Et kulusid hajutada, saad tasuda pikema perioodi eest ka osamaksetena. 

Kuidas saada tasu väiksemaks?

Ifi liikluskindlustusega hüvitatakse sinu sõidukiga teistele põhjustatud kahjud. Kindlustuse eest saad maksta ka osamaksetena nii, et see ei mõjuta aastatasu. “Väga paljud kliendid kasutavadki seda varianti, ” ütleb If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Reet Veilberg. 

“Sageli küsitakse ka, et “Mida saan mina teha, et mu liikluskindlustuse hind oleks võimalikult väike?”. Vastus on lihtne: sõida kahjudeta, siis väheneb aastatega ka kindlustusmakse. Kogenematutel juhtidel on tavaliselt kõrgem tasu, aga siis tasubki enda ajalugu koguma hakata,” lisab Veilberg.

Soovitatav on sõlmida ka e-arve püsileping – nii saad olla kindel, et kõik osamaksed ja arved saavad õigel ajal tasutud. Püsimakselepingu vormistamine on lihtne: tuleb tellida e-arve enda internetipanka ning seejärel teha pangas püsimakseleping.

Samuti ei pea sa Ifis muretsema, et kindlustus ootamatult kehtetuks muutub – kindlustusselts saadab sulle uue pakkumise, kui kindlustus hakkab läbi saama. 

Liikluskindlustuse hinda oma sõidukile saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.