If Kindlustuse blogi

Mida tasub kindlustusest teada, kui plaanid autoreisi Euroopasse?

Kui Eestis ei ole otseselt liikluskindlustuse poliisi vaja endaga kaasas vedada, siis välismaale minnes on see mõistlik endaga kaasa võta.Foto: Shutterstock

Suvisel ajal turgatab sageli pähe mõte, et võiks autoga minna Euroopat avastama. Kuidas siis on lood kindlustusega? Kas kehtivad samad reeglid, kui Eestiski, või on mõni lisanüanss, mida silmas peab pidama?

Võta kindlustuspoliis kaasa

Kui Eestis ei ole otseselt liikluskindlustuse poliisi vaja endaga kaasas vedada, siis välismaale minnes on see mõistlik endaga kaasa võta. “Kindlasti soovitame sõlmida ka kaskokindlustuse, sellisel juhul pead välismaal hätta sattudes kindlasti vähem muretsema,” räägib If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Kristo Piiroja. 

Kui sõidad Euroopa Liidust väljapoole, tuleb kaasa võtta ka liikluskindlustuse roheline kaart.

Võttes endale reisi ajaks kaskokindlustuse, on paremates pakettides see ka reisitõrke kaitse, mis hõlmab endas 1000 euro väärtuses majutuskulude katmist jms.  

Kindlasti tasub meeles hoida ka kindlustusnumbrit +372 777 1211, mille abil saad endale välismaal olles abi küsida – olgu selleks näiteks auto pukseerimine, et oma auto remonditöökotta viia. 

Selle kohta, mida teha, kui satud välisriigis õnnetusse, loe täpsemaid juhiseid siit.

Enne liiklusesse asumist tasub kindlasti veenduda, et autol oleks olemas kehtiv liikluskindlustus. Oma sõiduki liikluskindlustuse hinna saad arvutada siin! Mõistlik on oma autot nii kodumaal kui ka välisriiki külastades kaitsta kaskokindlustusega, selle hinda saad arvutada siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.