If Kindlustuse blogi

Mida tasub teada mopeedide kindlustamisest?

Foto:Shutterstock.

Nii mõnelegi liiklusvahendile, näiteks elektritõukerattale või jalgrattale liikluskindlustust sõlmida ei saa ja ehk pole väga vajagi. Veidi suuremad motoriseeritud liikurid, näiteks mopeedid ja rollerid, aga vajavad seda suisa sajaprotsendiliselt. Miks?

Mopeedid osalevad liikluses autode ning teiste sõidukitega samaväärsetel tingimustel — see ongi põhiline poliisi vajalikkust selgitav element.

Tasub aga teada, et mopeedijuhid on paremas seisus kui näiteks jalgratturid, sest liikluskindlustuse poliisi eest tasutud summa on väike võrreldes kuluga, kui mopeedijuht peaks lõhutud auto remondi ise kinni maksma.

Mopeedi võib juhtida juba 16aastane isik, kuid kindlustuspoliisi alaealine sõlmida ei saa. “Sellisel juhul peaks kindlustuslepingu tegema ema või isa,” sõnas Ifi liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg. “See on täiesti võimalik, et kindlustusvõtja on sel juhul lapsevanem, kuid mopeedi kasutab laps.”

Kindlasti ei tohi minna liiklusesse mopeedi või rolleriga, millel pole kehtivat kindlustust. Eriti puudutab see vähem asustatud maakohti, kus mopeediga võidakse sõita näiteks külapoodi.

Mõned kuud tagasi said ka paljud mopeedijuhid sundkindlustuse meeldetuletuse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.