Mida teha, kui auto külma tõttu käima ei lähe?

Suurte külmakraadidega võib ikka juhtuda, et puhastad auto enne sõitu minekut ära, aga auto käima ei lähegi. Räägime, kuidas auto külmaga käima saada ja mida siis teha, kui see kõigele vaatamata ei õnnestu.

Aku on nõrgaks muutunud

Kui sõiduk miinuskraadide tõttu käima ei lähe, võib viga olla selles, et  auto aku on külma ilma tõttu nõrgaks muutunud. Kaskokindlustuse omanikele tuleb sellises olukorras appi Autoabi ja paneb sõiduki käima. 

Isegi siis, kui nemadki sõidukit käivitada ei suuda, ei jäta nad sind hätta, vaid aitavad viia auto remondifirmasse, kus paigaldatakse uus aku. “Hea on teada ka seda, et kindlustuse kaudu tellides on autoabi teenus tasuta,” ütleb If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus. 

Proovi hoida sõidukit soojas

Paraku on tõsiasi, et madalad miinuskraadid mõjutavad sõidukeid. Seepärast tasub võimalusel hoida autot soojas kohas, kuid on selge, et kõigile ei pruugi garaažikohti jätkuda. Oluline on ka see, et aku oleks enne parkimist täis – nii väheneb risk, et sõiduk järgmisel hommikul külmaga ei käivitu. 

Kui sa ei ole päris kindel, milline pakett oma auto kaitsmiseks valida, siis saad kaskopakettidega tutvuda If Kindlustuse kodulehel või otse siit oma sõidukile hinda arvutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.