If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui auto läks katki, kuid telefon saab tühjaks ja läheduses inimesi ei ole?

Foto: Shutterstock.

Tõenäoliselt hoolitseb valdav osa autoomanikke enda neljarattalise tehnilise seisukorra eest piisavalt tihedalt, et tagada võimalikult probleemivaba sõit. Sellest hoolimata tuleb aeg-ajalt isegi korrapäraselt hooldatud sõidukil ette mõni ootamatu rike, mis takistab autoga edasi liikuda.

Mõnevõrra lihtsam on olukord siis, kui rike esineb linnas ja abi on kohe käeulatusest võtta. Mida aga teha, kui auto läheb katki kohas, kus inimesi läheduses ei ole?

Ohutus ennekõike

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tuleks esimese asjana tagada kindlasti enda ohutus. “Sellises olukorras tuleb alati esmalt enda ja teiste turvalisusele mõelda – kollane helkurvest selga panna ning sõiduk kas ohutuledega- või kolmnurgaga ära märgistada,” selgitab Kruus. 

Kui ohutus on tagatud, siis võiks järgmisena hakata otsima kuskilt abi. Kui õnnetus on juhtunud kohas, kus lähiümbruses kedagi ei paista olevat, tuleks natuke ringi kõndida ja leida näiteks mõni suurem maantee või maja, kust võiks abi saada.

Võimaluse korral tuleks paluda teisel inimesel lasta enda telefoni kasutada ning helistada kindlustustelefonil 777 1211. 

Kaskokindlustuse olemasolu korral sõidab hädasolijale appi puksiir, mis toimetab nii auto kui ka reisijad kenasti soovitud asukohta tasuta. Loe siit lähemalt, milliste õnnetuste puhul aitab veel kaskokindlustus sind välja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.