If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui autole on tõmmatud võtmega kriips, aga tunnistajad puuduvad?

Foto: Shutterstock.

Kõik meist üritavad enda autot võimalikult heaperemehelikult hoida, ent kahjuks võib see vahetevahel tänaval seistes ette jääda mõnele huligaanile, kes teise inimese varast lugu ei pea. Võrdlemisi levinud on näiteks võtme või mõne muu terava esemega sõidukile kriimude tõmbamine. 

Kuidas aga sellises olukorras edasi käituda, kui puuduma peaksid ka muuhulgas tunnistajad?

Ainult liikluskindlustusest ei piisa

Kui sõidukile on sinu äraoleku ajal tehtud mõne terava esemega kriim ja ühtegi kaamerat või tunnistajat vahetus läheduses ei ole, paneb see autoomaniku üsnagi täbarasse situatsiooni. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus toob välja, et liikluskindlustus kannatajat sedasorti olukorras aidata ei saa. 

“Kahju hüvitab vaid kaskokindlustus. Kui autol aga puudub kasko ja sõlmitud on ainult liikluskindlustus, tuleb kannatajal otsida ise remonditöökoda ning paraku hüvitada tekkinud kahjustused omast taskust,” selgitab Kruus. 

Kruus lisab veel, et tihtipeale võivad juba isegi väiksemad ülevärvimised minna maksma ligi 500 eurot ning selle tegemata jätmine võib ajapikku muutuda roosteks. Sestap soovitab Kruus kaskokindlustust ka mõnevõrra vanemate sõidukite omanikele, et vältida taolistel juhtudel suuremaid väljaminekuid. 

Teavita politseid

Oluline on sealjuures juhtunust kindlasti teada anda ka politseile. Täiesti vabalt võib juhtuda, et uurimise käigus leitaksegi mõnest teisest lähedal asuvast sõidukist näiteks pardakaamera, tänu millele on võimalik kurjategija isik kindlaks teha. 

Vaata lähemalt siit, millised kaitseid ja võimalusi pakub sinu autole kaskokindlustus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.