If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui jäid matkaraja parklas autoga kinni?

Foto: Shutterstock.

Eesti inimesed armastavad matkaradadel käia loodust nautimas. Vahel võib aga sattuda olukorda, kus matkaradade ääres olevad parklad on pehmel pinnasel ning halvema ilma korral võib auto tekkinud muda sisse kinni jääda. Mis juhtub ning keda appi kutsuda, kui oled taolisse täbarasse situatsiooni sattunud?

Abivajaduse otsustab klient ise

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tasub esmalt helistada Ifi kindlustustelefonil 777 1211 ja puksiir saadetakse appi. “Kaskokindlustuse olemasolul on mudast ja liivast väljatõmbamine täiesti tasuta,” märgib ta.

Abi kohalejõudmine sõltub Kruusi sõnul sellest, kui kaugel abivajaja on. “Enamjaolt jõuab abi kohale 30 minuti jooksul,” lisab ta. Kui peaks juhtuma, et abivajaja ei tea enda täpset asukohta, siis püütakse see siiski tuvastada ja seetõttu keegi kindlasti abita ei jää. Tänapäeval on olemas kõiksugused infovahendid, millega on võimalik oma asukohta määrata.

Abivajaduse otsustab klient ise. Kui sõidukijuht saab ise enne abi kohalejõudmist olukorra lahendatud, siis tuleks Ifi sõidukikahjude juhi sõnul sellest kindlustusele võimalikult kiiresti teada anda, et vältida autoabi asjatut sõitu.

Kui tunned, et vajad auto väljatõmbamisel abi, siis helista Ifi kindlustustelefonile 777 1211. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.