If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui löökauk lõhkus auto?

Lume sulamine on paljastanud rohkelt löökauke, mille tabamine võib kaasa autojuhile kaasa tuua nii füüsilise kui ka vaimse trauma ning neljarattalise sõbrale kopsaka remondiarve.

Löökaukude põhjustatud kahjud jäävad sageli umbkaudselt tuhande euro ringi. Kahjustada saavad peamiselt veljed, veermikudetailid ning rehvid. Halvemal juhul läheb manalateed ka mõni keredetail. Tekib muidugi kohe küsimus, et kes siis kulud katab – kindlustus või omavalitsus?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et kaskokindlustuse puhul aitab kindlustus suurema osa kahjust ära tasuda, ent omavastutuse osa tuleb klientidel ise maksta või siis teevaldajalt see välja nõuda. 

Kasko puudumisel tulebki omavalitsuse ukse taha koputama minna ning kahjude kompenseerimist nõuda. Päris niisama jutuga seda muidugi teha ei tasu – väga tähtis on säärased õnnetused politseiga ära fikseerida.

Kui politsei on parasjagu kättesaamatu või ei tule kohale, tuleb sündmuskohast, kahjustustest ja sõidukist teha võimalikult palju fotosid. Väga hea mõte on ka löökaugu juurde mõõdulindi asetamine, et mõõta ära selle sügavus, pikkus ja laius. 

Kui autoga on võimalik veel liikuda, tasub kohe sõita remonditöökotta. Kui ei, saab helistada If Kindlustuse Autoabile telefonil 777 1211.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.