If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui põhjustan sõbra autoga õnnetuse?

Kui autoomanik on sulle usaldanud oma auto, siis tasub roolis olla ekstra tähelepanelik ja hoolikas, et mitte omanikule asjatuid lisaprobleeme tekitada.Foto: Shutterstock

Sõbra sõiduk on remondis ning vajas vältimatuks sõiduks autot. Sõpra tunned hädas ning vajadusel oled ikka nõus oma autot laenama. Nüüd tegi aga autoga avarii, kas kaskokindlustus aitab ka sellisel juhul?

Kui autoomanik on sulle usaldanud oma auto, siis tasub roolis olla ekstra tähelepanelik ja hoolikas, et mitte omanikule asjatuid lisaprobleeme tekitada. Kuid õnnetuste eest pole keegi lõpuni kaitstud. Kui siiski peaks midagi juhtuma ajal, kui auto on sõbra käes, siis kehtivad jätkuvalt nii kasko- kui ka liikluskindlustus. 

Küll aga võivad põhjustatud õnnetuse tagajärjel, olgu selleks näiteks pisike plekimõlkimine parklas, tuua kaasa autoomanikule suuremad kindlustuse maksed. Seega tasub igal juhul enne mõelda, kui sõpra rooli usaldada.

Muidugi hakkab kõik muutuma siis, kui satud sõbra autoga avariisse siis, kui oled tarvitanud alkoholi ning meeltesegaduses otsustasid miskipärast ikkagi ise autorooli istuda. Sellisel juhul kaskokindlustus enam ei kehti ning kõik kulud tuleb oma taskust kinni maksta. Kui mõlgid ka kellegi teise autot, siis maksab küll sõbra liikluskindlustus selle remondi kinni, kuid nõuab hiljem joobes kahju põhjustajalt remondikulud tagasi.

Mis veel hullem, suure tõenäosusega viivad sellised juhtumid ka sõprussuhete purunemiseni – näiteks, kui sõbral puudub remondiks vajalik lisaraha, rääkimata muudest pingetest, mis usalduse kaotamisega sõprade vahel võivad tekkida. 

Nii tasub sõbra autot kasutades olla autoroolis ekstra tähelepanelik – õnnetus ei hüüa tulles, kuid ise saab rumalaid vigu tegemata jätta küll. Katkisest autost veel hullem on kaotada hea sõber.

If Kindlustuse kaskokindlustuse pakettidega saab tutvuda ja kaskokindlustuse hinda oma autole arvutada siit. Liikluskindlustuse tingimuste ja hinnaga saab tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.