If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui sõitsid otsa või riivasid enda sõidukiga liiklusmärki?

Igale autojuhile on tõenäoliselt jäänud liikluses silma maha sõidetud või mõlki rammitud liiklusmärke, mis ootavad, et keegi neid parandama tuleks.

Ka liiklusmärgile otsa sõitmine kuulub liikluskindlustuse kahjuliikide alla, kuid võib juhtuda, et inimesed ei tea, mida taolises olukorras edasi teha. 

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul ei tohiks kindlasti sündmuspaigalt kedagi teavitamata minema sõita. Mistahes kahjujuhtumi sündmuspaigalt lahkumine võib tuua kahju põhjustajale tagajärjeks selle, et lisaks kahju enda taskust kinni maksmisele tuleb tegemist teha ka politseiga

Veilbergi sõnul tuleb liiklusmärgile otsa sõidul käituda nagu teistegi kahju liikide puhul. Erandiks on asjaolu, et üldjuhul ei ole liiklusmärgi omanikku, kelleks on mõni omavalitsus, parasjagu kohal.

“Liiklusmärgile otsa sõitmise korral tuleks esmalt teavitada päästeametit telefonil 112, et juhtumist teavitada,” sõnas Veilberg. Olenevalt olukorrast võidakse kõnekeskuses otsustada, kas olukorda tuleks fikseerima saata politsei. 

Järgmiseks sammuks on õnnetuspaigast ja juhtunust piltide tegemine ning enda kindlustusseltsi teavitamine. Lisaks peab juht veenduma, et kahju saanud liiklusmärk ei ohustaks kaasliiklejaid ega jalakäijaid.

Sealt edasi liigub protsess juba teada-tuntud rada mööda. Üldiselt tasutakse süüdlase kindlustuspakkuja poolt tekitatud kahjud ning edaspidi on juht loodetavasti ettevaatlikum.

Liiklusmärgile otsa sõites aitab sinu autole tekkinud kahju hüvitada kaskokindlustus. Kui sul ei ole kaskokindlustust, siis selle hinda saab hõlpsalt arvutada ja poliisi osta siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.